back

На території РЛП «Ялівщина» встановили будиночки для комах

16-08-2022 | 17:36

Через використання великої кількості хімічних засобів захисту рослин, знищення місць їх проживання у світі значно скоротилась не тільки кількість бджіл, а і інших комах. У європейських містах в парках, скверах, зоопарках створюються місця, де встановлюють будиночки для комах. Ще їх називають «Готелі для комах».

Вони призначені для створення умов для проживання корисних комах, мають естетичний, компактний вигляд. Можуть використовуватись комахами як територія для зняття стресу та мають багато інших корисних функцій.

Науковці можуть використовувати їх як наочний посібник з вивчення комах, а відвідувачі спостерігати за життям цих істот.

Працівники Комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради виготовили та розвісили три таких будиночки для комах.

Для їх виготовлення використовували екологічно чисті матеріали - це деревина та природні наповнювачі:

  1. Дерево буде приваблювати золотоочок, чиї личинки живляться.
  2. Просвердлені колоди стануть популярним притулком для багатьох дуже корисних запилювачів, таких як бджоли і одиночні оси, чиї личинки живляться попелицями.
  3. Трубчаті стебла (типу терну, бузини), забезпечать житлом дзюрчалок та інших перетинчастокрилих.

Додатково для захисту комах від птахів, будиночки зовні захищені металевою сіткою.

На майбутнє адміністрація парку планує інформувати про життя комах протягом сезону. А після повного заселення комахами будинків, поруч розмістити табличку з переліком усіх комах.

Адміністрація Комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»