back

Робочий візит заступника міністра охорони здоров’я України Олексія Яременка та заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк до м. Прилуки

10-08-2022 | 16:37

Учора, 9 серпня, у м. Прилуках Чернігівської області з робочим візитом перебував заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко. Мета візиту — аналіз роботи місцевих закладів охорони здоров’я, їхня готовність до наступного етапу реформ у галузі медицини та подальше надання якісної медичної допомоги у регіоні.

Посадовець спільно з заступницею начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанною Шерстюк, очільниками району та міста відвідав Прилуцьку міську, районну та дитячу лікарні.

Оптимізація та обєднання медичних закладів є одним із кроків інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я. Обєднаний медичний заклад стає більш фінансово спроможним та може суттєво покращити якість послуг для пацієнта, - підкреслив Олексій Яременко під час спілкування з представниками громади.

Відповідно до нової реформи мережа закладів охорони здоров’я в області буде об’єднана в один госпітальний округ та поділена на кластери. Медичний кластер не завжди має співпадати з районом. Але обов’язково на кожні 150 тисяч населення у кластері має бути кластерна лікарня, яка надаватиме близько 13 медичних послуг.

Крім кластерних лікарень, мережа закладів охорони здоров’я госпітального округу буде складатися з надкластерних та загальних лікарень. Надкластерні — це потужні лікарні, котрі надаватимуть близько 25 медичних послуг, а загальні лікарні місцевого рівня — близько 8 послуг та обслуговуватимуть від 40 до 80 тисяч жителів. Слід відмітити, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.

—  У громаді є розуміння і, навіть не чекаючи на певні законодавчі рішення, вже робляться кроки до обєднання медичних закладів, – зазначив Олексій Яременко. 

Тож у рамках нової реформи у м. Прилуках з’явиться потужна кластерна лікарня. За словами заступника міністра охорони здоров’я України, об’єднаний медичний заклад стане більш потужним та зможе зайняти своє місце в госпітальній мережі.

Крім того, у рамках перебування на Прилуччині заступниця начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанна Шерстюк відвідала Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» та ознайомилася зі станом укриття у закладі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації