back

В Україні 9 серпня відзначають Міжнародний день корінних народів

09-08-2022 | 18:30

За оцінками ООН, корінні народи зараз налічують близько 370 мільйонів осіб, що проживають в більш ніж 70 країнах. Україна також є батьківщиною корінних народів – кримських татар, караїмів та кримчаків. Всі вони мають давню героїчну та водночас трагічну історію: за період депортації 1944 року та перші роки заслання кримськотарський народ втратив 46,2 % від своєї чисельності; окупація Криму в 1783 році російською імперією призвела до майже повної асиміляції караїмів (наприкінці XX століття загальна чисельність представників цього етносу не перевищувала 800 осіб); після окупації Криму німцями, восени 1941 року, велика частина кримчаків, що проживала на півострові була розстріляна, народ втратив до 80 % від своєї загальної чисельності.

З початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією у 2014 році російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного викрадення кримських татар.

Після 24 лютого 2022 року репресії проти кримських татар значно посилились, від них потерпають і ті родини, які оселились у Херсонській і Запорізькій областях.

Завданням України у цій війні є захист і безпека корінних народів. І кожен, хто знаходиться сьогодні на фронті і в тилу, має пам’ятати про це.

Україна – дім кримських татар, караїмів та кримчаків. Крим – це Україна.

За інформацією Міністерства культури
та інформаційної політики України