back

Як стимулювати економіку Чернігівщини: триває обговорення законопроєкту

05-08-2022 | 11:12

Під час російського наступу чимало підприємств Чернігівщини були пошкоджені чи навіть знищені. Аби відновити бізнес в області, необхідно створити сприятливе середовище та ефективніше використовувати наявні ресурси.

Саме над цим вже декілька місяців активно працюють обласна адміністрація, народні депутати та бізнес-спільнота області. Минулого місяця робоча група з економічного відновлення Чернігівської області обговорювала законопроєкт Сергія Гривка про створення території пріоритетного розвитку «Чернігівщина».

Читати також: Якою має бути СЕЗ та чого найбільше потребує бізнес Чернігівщини.

Днями в Агенції регіонального розвитку цей проєкт закону та правки до нього разом з його автором розглядали підприємці Чернігівщини та фахівці Чернігівської ОВА.

«Питання території пріоритетного розвитку ми обговорюємо з різними міністерствами. До повномасштабного вторгнення Чернігівщина була дотаційною. Маємо переконати, що запропоновані зміни принесуть здобуток державі, стабілізують ситуацію на півночі та стимулюватимуть економічний розвиток», - зазначив заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов.  

Чималу увагу в обговоренні привернуло питання податків.

«Окремо хотів би зупинитись на податках і зборах, які формують бюджет громад. Ми не можемо говорити про такі пільги, які б обнуляли місцеві бюджети, або дотувалися б з державного бюджету», - наголосив Костянтин Іванов, президент Чернігівської торгово-промислової палати.

Усі пропозиції учасників зустрічі враховуватимуться під час доопрацювання законопроєкту.  

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації