back

Олексій Чернишов: Більше половини інфраструктури підготовано до опалювального сезону

28-07-2022 | 09:52

27 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів четверте засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2022/23 років.

«Ми добре усвідомлюємо, що через 2,5 місяці ми розпочинатимемо в Україні опалювальний період, який буде непростим, однак ми з вами зобов’язані впоратися з цим. Правила гри на цей опалювальний сезон усім зрозумілі. Вони затверджені. Є чітке, стабільне розуміння того, як ми його проходимо», — заявив Олексій Чернишов.

Міністр проінформував учасників Штабу, що 19 липня Уряд затвердив Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії (ПСО). Він наголосив, що це дозволить забезпечити  цінову стабільність у сфері теплопостачання під час опалювального сезону 2022/23 років.

«Станом на 27 липня внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 352 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 343 котельні (331 пошкоджені і 12 зруйновані) та 8 ТЕЦ (4 зруйновані і 4 пошкоджені) та пошкоджено 1 ТЕС. Також наразі відновлено 31 % від загальної кількості уражених обʼєктів», — зазначила заступниця Міністра Наталія Хоцянівська. 

Від очільників ОВА деокупованих Чернігівської, Полтавської та Сумської областей на Штабі заслухали стан, статус, і майбутнє відновлення зруйнованих об’єктів. Від очільників Запорізької, Харківської та Миколаївської ОВА заслухали стан підготовки водопровідно-каналізаційного господарства до опалювального сезону.

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус повідомив, зокрема, про стан справ на Чернігівській ТЕЦ, яка зазнала суттєвих руйнувань внаслідок бойових дій:

"Уже розробили і затвердили план-графік відбудови зруйнованого підприємства, цілісного майнового комплексу. Сьогодні (ред.: 27 липня) надали до профільного міністерства помісячний план асигнувань: серпень-вересень-жовтень. Шукаємо необхідне обладнання. Однак, вже придбали трансформатор (не за кошти державного бюджету). Головне: зробити заплановане до опалювального сезону встигаємо".

Олексій Чернишов напередодні скликання штабу також продовжив низку зустрічей із місцевою владою на тему підготовки до ОЗП. Раніше він провів зустрічі з місцевою владою Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Житомирської та Тернопільської областей. У середу 27 липня він поспілкувався з представниками Івано-Франківської та Кіровоградської областей. 

Ключовими темами цих зустрічей були технічна готовність комунальної інфраструктури регіонів, цінова стабільність, накопичення, наявність та доступність палива, у тому числі альтернативного — де це можливо.

«Ми будемо підтримувати громади у будь-якій ситуації. Це наша відповідальна позиція. Ми маємо разом забезпечити стале проходження опалювального сезону. Уряд допомагає громадам переходити на альтернативне паливо та забезпечувати швидку та якісну підготовку до холодів», — заявив Міністр під час зустрічей.

«Я кажу щиро і відверто. У мене немає секретів, я нічого не приховую. Енергія — це зброя. Наявність цієї зброї у нас підвищує нашу спроможність. Тому ретельна підготовка до опалювального сезону — це частина оборони держави», — резюмував Олексій Чернишов.

Довідково. Нагадаємо, на третьому засіданні Штабу ОЗП Олексій Чернишов нагадав, що на календарі середина літа, і до початку наступного опалювального сезону залишається мало часу, а також зазначив, що сьогодні кожен завбачливий господар уже готується до найскладнішого у нашій історії опалювального сезону.

Також на другому засіданні Штабу Міністр Чернишов заявив, що організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України, а також повідомив, що жоден регіон не залишиться поза увагою, і він планує провести робочі зустрічі з представниками регіонів та міст, особливо з прифронтовими та тими, які постраждали від наслідків бойових дій. 

13 липня Уряд виділив 1,4 млрд грн на формування запасу резервного обладнання та матеріалів для забезпечення оперативної допомоги громадам під час опалювального сезону та спрямував 286 млн грн з резервного фонду на відновлення теплопостачання в Кременчуці, Охтирці та Чернігові.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням  Міністерства розвитку громад та територій України