back

Відбудова спортивної інфраструктури Чернігівщини — після перемоги, зараз — напрацювання проєктів та пошук джерел фінансування

27-07-2022 | 18:30

В Україні більш ніж сотня спортивних об’єктів зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій. Деякі відновленню не підлягають — їх потрібно відбудовувати «з нуля». Серед таких — центральний стадіон у Чернігові. Поле домашньої арени футбольного клубу «Десна» російські війська зруйнували вщент у березні, коли нещадно обстрілювали всю інфраструктуру обласного центру.

Саме із відвідування стадіону розпочали свій робочий візит на Чернігівщину міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт та його перший заступник Сергій Симонов.

За словами міністра, на відбудову Олімпійського навчально-спортивного центру «ЧЕРНІГІВ» знадобиться до 10 мільйонів доларів. Звісно, це буде сучасніший та комфортніший комплекс – оскільки робитиметься все заново, потрібно врахувати всі наявні вимоги для відновлення професійних занять різних видів спорту.

Знищили ворожі війська і приміщення спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з лижного спорту Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» (або, як називають її чернігівці, — лижна база). Тут також функціонують Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з зимових видів спорту Чернігівської облради та Державний центр олімпійської підготовки з біатлону.

— Для нас зараз головне — перемога. Я впевнений, що після перемоги ми все відбудуємо, зробимо ще більш сучасним. До війни було розпочато багато програм, у тому числі ініціатива Президента «25 спортивних магнітів». Все це буде продовжено, бо спорт в Україні був, є та буде завжди, — наголосив Вадим Гутцайт і додав, що російські війська вже знищили та пошкодили 111 спортивних об’єктів по всій Україні, завдавши збитків орієнтовно на 160 мільйонів доларів.

Лише на Чернігівщині 11 пошкоджених та 2 зруйнованих спортивних об'єкти.

— Звісно, безпосередньо за будівельні роботи можна буде взятися після нашої Перемоги. Обраховувати збитки, робити проєкти та шукати фінансову підтримку для відбудови, тренування та заохочення спортсменів та їх наставників треба вже зараз. Чим і займаємося, — наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у ході спілкування.

У полі зору Мінмолодьспорту — об`єкти молодіжної інфраструктури, які також постраждали через війну: на сьогодні 9 зруйновано, 26 — мають суттєві або часткові пошкодження (збитки — майже сто мільйонів гривень). Ще 60 опинилися на тимчасово окупованих територіях — жодних даних про їхній стан немає.

Під час робочої поїздки на Чернігівщину Вадим Гутцайт відвідав Обласний молодіжний центр (колишній кінотеатр ім. Щорса). Будівлю, зведену у 1939 році, пам'ятку архітектури, ворог зруйнував ракетним ударом 27 лютого.

Однак уже в травні центр відновив роботу — в новому приміщенні, із новою гуманітарною місією як осередок СпівДія Хаб. Тут працюють 50 волонтерів. Вони охоплюють всю територію Чернігівщини. Наразі волонтери запускають стаціонарний простір СпівДія Діти.

Відновлюється також і молодіжна робота. Стартував проєкт «Молодіжний простір «all4youth», що включає адаптацію молоді, створення комунікаційного майданчика для молодіжної спільноти області.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації