back

Киїнська громада має кілька варіантів вирішення проблеми із централізованим водопостачанням: визначитися та реалізувати допоможе ОВА

26-07-2022 | 18:08

Послуги з централізованого водопостачання у селі Киїнка надаються для трьох  тисяч споживачів. Свердловини, водонапірна башта та водопровідні мережі перебувають на балансі КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради.

Через пошкодження під час бойових дій експлуатація башти була припинена, постраждали і мережі.

На сьогодні водопостачання відновлено. Втім, питання в наданні цієї послуги саме в такому форматі вже кілька років дискутується: громада та Чернігівводоканал не можуть досягнути консенсусу.

Усі сторони діалогу сьогодні заслухав начальник ОВА В'ячеслав Чаус.

Серед варіантів вирішення: створити у громаді комунальне підприємство та передати йому на баланс башту та мережі або ж прокласти нові від інших свердловин.

Перша пропозиція досить складна в реалізації, особливо у воєнний час, адже в громади нема абсолютно ніякої необхідної техніки для функціонування комунального підприємства, та й процес створення самого КП – тривала процедура.

Другий же варіант також потребує значних капіталовкладень.

Важливою також є якість та вартість наданої послуги.

«Кожен з варіантів має свої підводні камені. До всіх пропозицій варто підходити з точки зору проектного менеджменту: прораховувати всі ризики та вигоди. З цим допоможе Департамент енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА. Однак, найважливіше – нарешті почати чути один одного та домовлятися», — акцентував В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації