back

На Чернігівщині відбулись командно-штабні навчання з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру

22-07-2022 | 12:51

21 липня на одному з підприємств Чернігівщини проведено командно-штабні навчання з питань організації реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру за участі персоналу об’єкта та пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління ДСНС в області. Метою навчань було відпрацювання порядку спільних дій органів державної влади, місцевого самоврядування та органів управління і сил цивільного захисту, суб'єктів господарювання та пожежно-рятувальних підрозділів під час ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру.

На початку заходу представники об'єкту ознайомили особовий склад ГУ ДСНС в області з особливостями та небезпеками технологічного процесу, системами протипожежного захисту й інженерного обладнання, а також порядком взаємодії адміністрації та технічного персоналу об'єкту з пожежно-рятувальними підрозділами під час проведення невідкладних робіт.

За легендою тренувань, стався вибух, відбулося часткове руйнування машинного залу та котельного відділення з пожежею всередині будівлі. В будівлі перебувають співробітники підприємства. До місця виникнення надзвичайної ситуації прибувають пожежно-рятувальні підрозділи за підвищеним номером виклику. Проводиться гасіння пожежі на загальній площі близько 7000 кв. м, організовується пошуково-рятувальні роботи співробітників підприємства та розбір завалів за допомогою крану. Одночасно особовий склад апарату Головного управління та підрозділів області зібрано за сигналом "Збір - АВАРІЯ" у місцях постійної дислокації, а також терміново скликано засідання обласної комісії ТЕБ та НС під головуванням директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної військової адміністрації Сергія Болдирева, за участі першого заступника начальника ГУ ДСНС Дмитра Бескостого, керівництва підприємства та представників відповідних відомств.

На місці події працює мобільно-оперативна група, розгорнуто оперативний штаб, керівник якого здійснює розстановку сил та засобів відповідно до оперативного плану пожежогасіння та обстановки, що склалася. Налагоджено телефонний та відео-зв’язок, організовано передачу фото-, відео-інформації у режимі онлайн з місця події.

Заходи, передбачені планом проведення спеціального об'єктового тренування виконані, умовну пожежу ліквідовано, з пошкодженої будівлі врятовано працівника, якого на ношах доставлено до карети швидкої медичної допомоги та передано медичним працівникам ГУ ДСНС.

По закінченню тренування підведені підсумки, обговорені проблемні питання та шляхи їх вирішення, налагоджена взаємодія відповідних підрозділів та служб на випадок реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на території області.

За інформацією ГУ ДСНС в Чернігівській області