back

Про проблеми області через призму Ніжинського району: вперше Рада громад зібралася окремим «кущем»

20-07-2022 | 17:41

Очільники громад Ніжинського району, районних військових адміністрацій та деяких департаментів обласної військової адміністрації сьогодні зібралися у Носівці, аби обговорити нагальні питання. Ініціатором такої зустрічі став начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

«Задоволений роботою Ради громад області. Та сьогодні хочу протестувати її «кущовий» варіант,  — зауважив начальник ОВА. — Проблеми для всіх громад зазвичай типові, однак всі мають індивідуальний аспект. І на це варто зважати».

Зібрання обговорило питання безпеки, налагодження освітніх та соціальних послуг, підготовку до зими, відновлення та фінанси. 

Голови громад зауважили, що наразі є необхідність облаштування системи оповіщення не лише там, де її пошкодили, а й там, де її зовсім не було. Керівник профільного департаменту ОВА Сергій Болдирев повідомив, що в 2 громадах Чернігівського району  вже встановили сучасну автономну систему, координати перевірених виробників буде поширено.

Крім того, мова йшла про наповнення бюджету, а також відновлення економічної спроможності громад.

«Голови громад мають тримати руку на пульсі зокрема у розрізі надходжень від військових підрозділів, що наразі знаходяться на їх території: якщо десь іде розсинхрон – сигналізувати до ОВА», — акцентував В’ячеслав Чаус.

Мова йшла і про встановлення модульного містечка для мешканців, що залишилися без житла; і про домовленості з перевізниками, які мають пристосований транспорт для підвозу дітей до шкіл.

Також очільники громад повідомили, що наразі мешканці не відчувають гострої потреби в продовольстві, однак варто подумати про формування продовольчого запасу у різних точках району. Крім того, врегулювання потребує питання технічної підтримки міжнародними донорами. Принцип «все в одну громаду» — неправильний. Розподіл має бути за потребами.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації