16-07-2022 | 16:24
Від початку війни увесь демократичний світ активно підтримує нашу країну. Це стосується не лише військової, а й гуманітарної, соціальної та критично важливої співпраці. Зокрема й на Чернігівщині міжнародні спільноти активно долучаються до відновлення критичної інфраструктури та житла людей, чиї домівки були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.
Учора, 15 липня, відбулось засідання представників обласної військової адміністрації, міської ради з міжнародними донорськими організаціями, які надають допомогу в області. До обговорення долучились представники міжнародних організацій, таких як Норвезька рада у справах біженців (NRC), Данська рада у справах біженців (DRC), People in Need, ReliefAid, ZOA, Червоний Хрест України, Благодійний фонд «Рокада», а також ООН.
«Хотів би подякувати волонтерським та громадським організаціям, які з часу оточення міста Чернігова допомагали вистояти і надалі активно включились по відновленню області і допомагають нашим громадянам. Також дякую міжнародним спільнотам, які активно долучаються до процесу відновлення, до процесу надання гуманітарної та психологічної допомоги. Ми дуже цінуємо вашу підтримку!», - подякував перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.
Разом з тим, для більш оперативної взаємодії, узгодження та консолідації роботи він запропонував створити обласний координаційний центр.
«Щоб всі мали розуміння де, хто та за якими напрямками працює. Бачити, де не закриті населені пункти, райони в місті, щоб спрямовувати допомогу туди. В нас має бути трикутник: обласна адміністрація - міська рада - партнери та донори», - обгрунтував Костянтин Мегем.
Представники організацій поділились географією втілюваних проєктів та наголосили, що координація на місцях безумовно потрібна.
«З практики роботи на сході України, зазвичай, найкраща координація діяльності - через органи влади. Зробити принциповий реєстр будинків та адрес, які взяті в роботу міжнародними організаціями. Влада знаходить відповідального за сектор. Ця людина має мати списки відібраних будинків і хто ще не потрапив до списків. І координувати всі внутрішні процеси», - поділився радник з питань житла Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Костянтин Дмитренко.
В результаті обговорення для консолідації, координації і швидкого прийняття рішень з надання допомоги всім постраждалим громадам області вирішили створити Координаційний центр при Чернігівській обласній військовій адміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської обласної військової адміністрації