back

День працівника природно-заповідної справи

07-07-2022 | 09:00

Щорічно 7 липня відзначається День працівника природно-заповідної справи — професійне свято, яке нагадує про вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.

Використання природних ресурсів, розвиток промисловості та сільськогосподарського виробництва, інтенсивне будівництво, розширення мережі шляхів, осушення болотних масивів та річкових долин, розорювання всіх придатних для сільськогосподарського обробітку земель, — все це призводить до значних змін у природних комплексах, впливає на екологічну рівновагу, видовий склад біоти та довкілля в цілому.

З розвитком цивілізації виникла потреба в збереженні природи нашої планети шляхом створення територій з обмеженою господарською діяльністю. Надання територіям заповідного статусу можна назвати не лише одним із основних, але й одним із найбільш дієвих механізмів охорони природних екосистем, унікальних природних комплексів, ландшафтів та рідкісних видів рослин і тварин. Зусиллями працівників природно-заповідної справи вдалося значною мірою зберегти від руйнування багато унікальних природних комплексів, сприяючи збереженню біологічного розмаїття та протидіючи екологічному розоренню.

Природно-заповідний фонд держави охороняється законодавством України як національне надбання, для якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Нині у структурі природно-заповідного фонду Чернігівської області нараховується 677 об’єктів загальною площею 262,8 тис. га. Серед них:

  • Ічнянський національний природний парк площею 9665,8 га,
  • Мезинський національний природний парк 31035,2 га,
  • регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» загальною площею 78753,95 га, який є одним із найбільших регіональних парків в Україні,
  • регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» загальною площею 168,7 га
  • регіональний ландшафтний парк «Ніжинський» загальною площею 6122,7 га.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації щиро вітає із Днем працівника природно-заповідної справи всіх співробітників природоохоронних установ, колег, однодумців та всіх тих, кому не байдужа доля унікальних та цінних куточків природи.

«Збережемо природу – збережемо Україну!»


Ічнянський НПП


Мезинський НПП


РЛП «Міжрічинський»


РЛП «Ялівщина»


РЛП «Ніжинський»

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації