back

Людям з інвалідністю не потрібно проходити комісію, щоб продовжити групу під час війни

05-07-2022 | 10:44

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено не лише процедуру встановлення, а й продовження інвалідності.

Так, під час воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно. До кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування інвалідність продовжується автоматично без перекомісії. Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду. 

Нагадаємо, що медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, які підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму.

Направлення на МСЕК (форма 088/о) оформлює за потреби лікуючий або сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт. 

МОЗ наголошує: лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта – внутрішньо переміщеної особи – укладання декларації. Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини. 

Важливо! Упродовж дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування — відповідно до постанови уряду № 225 — українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я. 

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України