back

У фокусі міжнародних партнерів – безпека громад Чернігівщини

17-06-2022 | 11:24

Учора, 16 червня, продовжились переговори команди обладміністрації з делегатами Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну». Мова про окремий проєкт «Раннє відновлення», де акцентується на відбудові та розвитку громад, які постраждали від збройної агресії росії.

До речі, на самому початку зустрічі пролунав сигнал повітряної тривоги. Тож, виконуючи вимоги безпеки, робоча група продовжила працювати в укритті.

«Наші завдання і функції в тому, щоб відновлювати швидко, те, що необхідно зараз Чернігівщині. Також хочемо сфокусувати допомогу на спроможності реагування громад на надзвичайні ситуації та можливі повторні бойові дії. Уряди наших країн наполягають на тому, щоб кошти були залучені саме сюди», — каже радник фонду «Партнерство за сильну Україну» зі стабілізації Джеймс Феннел.

Допомога буде надходити на такі напрямки: допомога ДСНС щодо залучення спеціалістів та техніки для розмінування територій, пошуку зниклих людей, посилення боротьби з пожежами; закупівля мобільних генераторів електроенергії в громади; ремонт та часткова заміна інфраструктури водопостачання.

Наразі на розгляді Міжнародного фонду – перелік із 23 об‘єктів, які постраждали внаслідок військових дій у Чернігівській області. Нині триває робота з оцінки масштабу пошкоджень, розрахунок бюджету, узгодження необхідних подальших кроків у технічній та юридичній площині, щоби запустити процес.

Делегати зазначили, що можливості фонду не обмежуються даними напрямками та будуть розглядати й інші запити.

«Ми вдячні світовій спільноті за увагу до війни в Україні. Дуже важливо саме зараз розпочинати проєкти з відновлення Чернігівщини. Аби якнайшвидше повернути в регіон безпеку та комфорт», — зазначив заступник начальника Чернігівської ОВА  Дмитро Іванов.

Довідково. «Партнерство за сильну Україну» – це багаторічна мультидонорська програма, яку утворили шість країн: Велика Британія, Канада, США, Швеція, Швейцарія та Фінляндія. Представники фонду – колишні військові, які як ніхто розуміють потреби країни, де йде війна.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації