back

Чернігівська ОВА передала ліцею у Михайло-Коцюбинському 19 ноутбуків від ЮНІСЕФ

20-06-2022 | 16:04

Приміщення опорного закладу Михайло-Коцюбинської громади, де навчаються 400 дітей із дев’яти населених пунктів, — одне з найбільш пошкоджених в області. Сюди ще 4 березня влучила ворожа ракета, завдавши значних руйнувань. Зокрема повністю зруйновані класи з найдорожчим обладнанням — кабінети фізики, хімії та інформатики.

Втім, як місцеве керівництво, так і звичайні жителі духом не падають — самостійно починають ремонтувати приміщення. Розв’язується і питання технічного забезпечення. Так, 16 червня заступниця начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанна Шерстюк передала ліцею 19 сучасних ноутбуків, які надійшли до області від представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в кількості 583 одиниці.

— Спільно з міжнародними партнерами, в тому числі ЮНІСЕФ, ми маємо можливість поступово забезпечувати найнеобхіднішим заклади освіти. Адже навчальний рік повинен розпочатися вчасно і в комфортних умовах для дітей та педагогів, чи то офлайн, чи то дистанційно, — зазначила Жанна Шерстюк і подякувала колективу за роботу, витримку та прагнення відновлюватися і розвиватися.

Заступниця начальника ОВА також підкреслила, що нині обласна військова адміністрація напрацьовує з іноземними партнерами варіанти повноцінного відновлення пошкоджених та зруйнованих закладів. Питання також постійно порушується в уряді та Офісі президента. Адже самостійно справитися із завданими збитками громади неспроможні. Приміром, на ремонт ліцею у Михайло-Коцюбинському потрібно близько 60 мільйонів гривень.

Нагадаємо: гуманітарна допомога Україні від Дитячого фонду ООН надходить у межах підготовки до навчання у вересні поточного року та становить близько двох мільйонів доларів США. Підтримка ЮНІСЕФ стала можливою завдяки фінансуванню від урядів Японії, Норвегії та Ірландії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації