back

Ягідне відбудовують після бойових дій — працюють «добробатівці»

09-06-2022 | 15:31

У селі Ягідне Іванівської громади днями стартували відновлювальні роботи. Тут працює добровольчий будівельний батальйон — «Добробат». У співпраці з Мінрегіоном добровольці усувають наслідки руйнувань, завданих російськими загарбниками, та відбудовують домівки українців.

Для забезпечення робіт у Ягідному обласна військова адміністрація виділила 11 мільйонів гривень. За ці кошти закуповують будівельні матеріали, зокрема деревину, вікна, кріпильні вироби.

— Нині 40 волонтерів «Добробату» працюють на вулицях Лісова та Дружби. Вже активно ведуться роботи, зараз перекривають пошкоджені дахи, — повідомив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем. — Планується відновити 23 будівлі.

Після завершення робіт на цих двох вулицях добровольці братимуться за інші та продовжуватимуть відбудову села.

Щоб пришвидшити відновлення Ягідного, обласна адміністрація планує залучати до робіт і кваліфікованих будівельників. Також своїх фахівців туди спрямує і безпосередньо громада.

Нагадаємо, що Ягідне суттєво постраждало під час бойових дій на Чернігівщини. Деякі вулиці зруйновані вщент, багато будинків лишилися без дахів та вікон. Саме в цьому селі окупанти понад місяць утримували у підвалі місцевої школи в антисанітарних умовах більше 300 людей.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації