back

Чернігівська ОВА спільно з підприємствами легкої промисловості працює над відновленням галузі

06-06-2022 | 14:17

Легка промисловість — традиційна для Чернігівської області. Це багатогалузевий комплекс, що включає понад пів сотні підприємств (без ФОПів), які утримують лідерство, зокрема, у виробництві дитячого взуття та вовняних тканин. За обсягами реалізованої продукції галузь посідала п’яте місце серед переробної промисловості області. При цьому частка Чернігівщини в загальному обсязі по країні — 4%.

На жаль, повномасштабна війна та безпосередні бойові дії на території області внесли свої корективи. Ситуацію, що склалася нині на Чернігівщині, та шляхи відновлення виробництва обговорили наприкінці минулого тижня в обласній військовій адміністрації з представниками підприємств галузі. Захід модерувала президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт, яка й виступила його ініціаторкою. 

До обговорення онлайн також долучилися посадовці центральних органів виконавчої влади, служби зайнятості та митниці, Чернігівський міський голова.

— Чернігівщина дуже багато пережила. Як наслідок — пошкоджені і фактично зруйновані підприємства, вкрай складна логістика і зірвані строки договорів, а також відтік кадрів. Попри всі обставини, підприємства налаштовані на відновлення виробництва і подальший розвиток. Але без підтримки органів центральної влади та галузевої асоціації відновитися буде неможливо. Тож стукаємо в усі двері, — зазначив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус, додавши, що процес відновлення — справа не тільки підприємств, а й відповідних дотичних структур та органів влади всіх рівнів.

Зауважимо, що деякі підприємства для збереження своїх потужностей змінили дислокацію, переїхавши в інші регіони, деякі ж — переорієнтувалися на виготовлення продукції для потреб армії та силових структур.

— Ми звернулися до Мінекономіки щодо полегшення шляхів відновлення і створення певних умов, лояльних для бізнесу, які б дозволили швидко відновитися. Це і страхування, і банківські фінансові інструменти. Нині це питання обговорюється комплексно, в контексті відновлення економіки в інших регіонах, постраждалих внаслідок бойових дій, — підкреслив начальник ОВА.

Учасники наради обговорили наявні ризики та супутні проблеми із запуском виробничого процесу. В тому числі професійну підготовку кадрів та роботу дитячих садочків. Йшла мова і про перспективи компенсації шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії. Так, відповідний порядок затверджений постановою Кабміну від 20 березня 2022 р. № 326, згідно з яким методика оцінки шкоди та збитків підприємств повинна бути розроблена Мінекономіки спільно з Фондом держмайна, за погодженням з Мінреінтеграції впродовж шести місяців.

— Я дуже добре розумію, як важко бізнесу в цих умовах невизначеності та нестабільності. Розуміння проблематики є, як і готовність до спільних дій, чіткий план яких і маємо напрацювати. Дякую, що ви відновлюєтеся, працюєте і намагаєтеся розвиватися, — підсумував В’ячеслав Чаус, звертаючись до підприємців області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації