back

Захист прав дітей в умовах війни — спільна справа влади та громадськості

02-06-2022 | 17:00

На Чернігівщині внаслідок агресії російської федерації постраждали 69 дітей. На жаль, 24 з них загинули (22 дитини — на території Чернігівської області та 2 дитини, з Бахмача та Михайло-Коцюбинської громади, — на Київщині).

У регіоні налічується 11 дітей з 8 сімей, батьки яких загинули внаслідок бойових дій на території області. Над вісьма цими дітьми вже призначена опіка, троє до встановлення опіки перебуватимуть у сім’ях родичів та знайомих.

Тож, на часі — захист прав дітей в умовах воєнного часу. Саме це питання стало темою обговорення круглого столу, що відбувся у Чернігові напередодні Дня захисту дітей за участі представників органів влади та громадськості.

Варто зазначити, що до співпраці з питань захисту прав дітей активно залучаються громадські організації. Так, в області розпочато реалізацію проєктів спільно з:

– благодійною організацією «СОС дитячі містечка» — для надання грошової допомоги (2200 грн на особу протягом трьох місяців) прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу та родинам опікунів, піклувальників, в яких виховується 3 або більше дітей. За поданими заявками з початку квітня поточного року 138 таких родин отримали виплати на понад 3,7 мільйона гривень. Крім того, для адаптації внутрішньо переміщених осіб до нових умов життя та подолання стресових ситуацій, зниження тривожних станів, панічних атак психолог проводить індивідуальні консультації для дорослих та дітей. Також працюють арттерапевтична група для дітей та група взаємопідтримки для дорослих;

– БО «Міжнародний благодійний фонд «Жовто-Блакитні Крила» — для надання допомоги вихованцям центру соціально-психологічної реабілітації дітей (одяг, взуття, постільна білизна, канцелярське приладдя, спортивний інвентар);

– ГО «Ерлайт» — для організації виплати грошової допомоги дітям, батьки яких загинули під час військових дій, у перспективі — дітям, які отримали поранення.

Станом на 1 червня в області налічується 2005 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 1865 перебувають у сімейних формах виховання (опіка, піклування, прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), 140 виховуються в закладах інституційного догляду. У зв’язку з війною на сьогодні за межами області перебувають 338 дітей вказаної категорії.

Попри воєнний стан, в області є особи, які мають наміри влаштувати дітей у свої родини. На обліку служб у справах дітей перебуває 30 сімей потенційних усиновлювачів, 17 громадян, які бажають оформити опіку, ще 8 родин хочуть створити прийомну сім’ю та одна — дитячий будинок сімейного типу.

Учасники круглого столу одностайні в думці, що в нинішніх умовах важливо скоординувати та забезпечити спільну діяльність місцевих органів влади та громадських організацій щодо надання допомоги (психологічної, соціальної, правової, матеріальної) сім’ям, які постраждали внаслідок збройної агресії, опинилися у складних життєвих обставинах. А також — пошуку нових родин для влаштування дітей, які залишилися без батьків.

За повідомленням Служби у справах дітей
Чернігівської обласної військової адміністрації