back

Дії споживача у разі виявлення завищення цін

01-06-2022 | 12:53

Відповідно до пункту 69.27 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу України, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль (нагляд) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Враховуючи це, інформуємо споживачів, що у разі виникнення сумнівів стосовно правильності формування, встановлення та застосування цін, а також підвищення цін на товари, що реалізуються в мережі роздрібної торгівлі та аптечних закладах, вони мають право звернутись до Головного управління Державної податкової служби в Чернігівській області з відповідними зверненнями, зокрема, на електронну адресу: [email protected]. Телефон для довідок (щодо подання звернень, скарг): (0462) 652-988, (0462) 652-992.

Звернення оформлюється відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян»,  до звернення обов’язково додаються чеки на придбаний товар.

Після встановленої процедури розгляду звернення Головне управління Державної податкової служби в Чернігівській області здійснює контроль у сфері ціноутворення шляхом проведення фактичної перевірки (крім контролю цінової і тарифної політики у сфері енергетики та комунальних послуг). За результатами розгляду звернення громадянину готується обгрунтована відповідь.

Одночасно нагадуємо, що центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері контролю за цінами є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужба України). Контакти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області: E-mail: [email protected] Телефон для довідок: (04622) 3-01-19.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області