back

Прибирання РЛП «Ялівщина»

27-05-2022 | 21:25

Через ведення активних бойових дій на території області довгий час відвідування регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» було під забороною. Після проведення робіт з виявлення вибухонебезпечних предметів працівниками ДСНС у Чернігівській області, відвідування парку відновлено.

І перше, з чого розпочали – це прибирання території парку від сміття.

Тож 27 травня адміністрацією закладу спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА проведено відповідну акцію.

— Такі акції в наш час, коли в країні йде війна та обмежені фінансові можливості, дуже цінні, адже  є прикладом для наслідування, — зазначив Дмитро Іванов, заступник голови Чернігівської ОВА, який долучився до упорядкування парку.

Також активну участь у толоці взяли студенти, викладачі Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка та Національного університету «Чернігівська політехніка», волонтери та небайдужі громадяни міста. Учасники акції назбирали більше 20 пакетів сміття.

Адміністрація комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради висловлює щиру подяку всім учасникам акції, а також звертається до його відвідувачів з проханням, перебуваючи на території парку, не залишати за собою сміття та не завдавати шкоди природі.

Слід зауважити, що на сьогодні продовжуються роботи по розробці проєкту організації території парку та зонування.

Розподіл територій парку на функціональні зони дасть можливість просторового розмежування основних функцій і завдань, які покладаються на регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Та забезпечить збереження і відтворення біорізноманіття, природних ландшафтів та історико-культурних цінностей, сприяння розвитку рекреації й туризму, екологічної освіти і екологічного виховання населення та запровадження невиснажливого природокористування.

За інформацією Департаменту екології та природних
ресурсів Чернігівської обласної військової адміністрації