back

Міжнародні домовленості ОВА: медичний автопарк області поповнився сімома транспортними одиницями

28-05-2022 | 11:00

Представники Міжнародного медичного корпусу 27 травня передали медичним закладам Чернігівщини шість автомобілів та «швидку».

Так, для медичних потреб автівки отримали Гончарівська, Мохнатинська, Михайло-Коцюбинська, Киїнська та Чернігівська амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також Чернігівська центральна районна лікарня. Карету «швидкої» — Обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб (протитуберкульозний диспансер), приміщення якого відновленню не підлягає.

За всебічну підтримку медичної галузі іноземним партнерам подякували перший заступник начальника обласної військової адміністрації Костянтин Мегем та профільна заступниця Жанна Шерстюк. Вони висловили сподівання, що співпраця продовжиться, адже певні ініціативи вже є.

— Медична інфраструктура області зазнала значних втрат. Це і пошкодження або повне руйнування приміщень, знищення транспорту. Тому отримані автомобілі — вкрай важлива допомога. Завдяки ним лікарі амбулаторій зможуть вчасно надати медичну допомогу у віддалених селах, куди, на жаль, під час бойових дій не завжди доїжджали. Точно так, як і пацієнти не могли вчасно дістатися до лікаря, — зазначила Жанна Шерстюк і додала, що в межах реалізації домовленостей з Міжнародним медичним корпусом планується відновлення певних медзакладів.

Дійсно, автівки у громадах, за словами медиків, будуть дуже корисні. Навіть якщо в амбулаторії є в користуванні транспорт, то здебільшого термін його експлуатації вже давно закінчився. Або ж цей транспорт зазнав пошкоджень під час війни. Наприклад, у підпорядкуванні амбулаторії у Михайло-Коцюбинському аж 48 населених пунктів, доїжджати до яких тепер стало ще важче. Для наявного у громаді транспорту — непосильне завдання.

За словами директора із реагування на надзвичайні ситуації Міжнародного медичного корпусу Джаведа Алі, іноземні фахівці робили оцінку на місцях, спілкувалися з представниками влади та місцевої медичної спільноти, цікавилися ініціативами Міністерства охорони здоров’я.

— Наша основна задача — відновити надання медичних послуг. І це тільки початок нашої співпраці. Наступний етап — відновлення медичних закладів, що були зруйновані чи пошкоджені під час бойових дій. Також на постійній основі ми доставлятимемо у медичні заклади необхідні ліки та обладнання. У планах — відвідати й інші райони області, щоб тренувати медиків для надання допомоги в умовах війни, — сказав Джавед Алі, який сам перебуває в Україні вже понад місяць. — Хоча працюємо в більш ніж 30 країнах, але ніде не бачили такої згуртованості та організованості людей, які попри всі складнощі намагаються надати якісні послуги населенню.

Втім, співпраця на згаданому не закінчиться. Спільно з Мінсоцполітики планується запуск програми щодо фінансової підтримки працівників, які втратили житло та регулярний дохід, а також програми психологічної підтримки як медиків, так і безпосередньо населення. Ще одна ініціатива — допомога у протидії захворюванню на туберкульоз.

Зазначимо, що Міжнародний медичний корпус — глобальна служба швидкого реагування, яка надає невідкладну медичну допомогу та пов’язані з нею послуги тим, хто постраждав від конфліктів, катастроф і захворювань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації