back

Корея включиться у відновлення України після війни – Юлія Свириденко

26-05-2022 | 11:41

Республіка Корея може зробити свій внесок у відновлення України після завершення війни. Про це за підсумком низки зустрічей, проведених у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомила перша віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що Корея може допомогти, зокрема, із відбудовою зруйнованої інфраструктури.

– Також ми будемо переймати корейський досвід промислової модернізації, який сьогодні для нас надзвичайно актуальний. Про це говорили з представником Офісу президента країни На Кьон-вон. Корея – один із провідних світових виробників електромобілів і наша держава має намір збільшити їх постачання, аби частково перевести транспорт на альтернативні джерела енергії, – розповіла представниця українського уряду.

Вона також провела перемовини із рядом інших закордонних колег. Так, зокрема, з єврокомісаром з питань економіки Паоло Джентілоні була обговорена інтеграція України до Європейського Союзу.

– Вже найближчим часом ми розраховуємо отримати статус держави-кандидата на членство в ЄС. Також для України важливо мати повний доступ на ринок Євросоюзу, без квот і тарифів, без логістичних обмежень. І вже зроблені кроки щодо лібералізації торгівлі, – підкреслила Свириденко.

Вона додала, що подякувала і міністерці зовнішньої торгівлі Нідерландів Лісьє Шрайнемахер за військову, фінансову та гуманітарну підтримку. Передбачається, що Нідерланди допомагатимуть Україні у зборі інформації та підготовці рекомендацій щодо питань санітарного та фітосанітарного контролю.

Перша віцепрем'єрка також поспілкувалася з міністром торгівлі Коста-Рики Мануелем Товаром Ріверою. Наша держава очікує від країн Латинської Америки відстоювання важливих для нас питань, акцентувала вона. Зокрема, йдеться про можливе приєднання України до Організації економічного співробітництва та розвитку.

– Завершальним елементом стала зустріч СЕО глобальних компаній, які готові підтримувати Україну у її відбудові і економічному розвитку. Це надзвичайна ініціатива організаторів форуму в Давосі, адже корпорації можуть зробити навіть більший внесок в економічне відновлення України, ніж уряди держав, – резюмувала чиновниця.

Раніше Свириденко також проінформувала про обговорення доставки палива з міністром економіки Німеччини Робертом Хабеком. З ним же йшлося і про відновлення України та взаємодію між українським і німецьким бізнесом.