back

Україна отримала понад 360 тисяч тонн гуманітарної допомоги з початку повномасштабної війни – Тимошенко

21-05-2022 | 09:00

Через державні кордони України, починаючи з 24 лютого, було ввезено понад 360 тисяч тонн гуманітарної допомоги.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко у Telegram.

За словами Тимошенка, гуманітарна допомога продовжує активно надходити до України – від ліків до автомобілів та генераторів.

— За останній тиждень завезли 29 тис. тонн гуманітарної допомоги, серед якої продукти харчування, одяг, ліки, товари військового призначення, меблі, автомобілі, генератори та тепловізори, зазначив він.

Окремо Тимошенко наголосив на постачанні пального – його за останню добу завезли понад півтори тисячі тонн.

— Тільки за одну добу через Львівську митницю було доставлено майже 1,5 тисячі тонн палива. У якості гуманітарної допомоги за 17 травня оформлено 204 транспортні засоби. Найбільші отримувачі гуманітарної допомоги з-за кордону автомобільним транспортом – це Львівська область та місто Київ, розповів заступник керівника ОП.

Він також повідомив, що станом на 20 травня деокуповано вже 1016 населених пунктів. Наразі на звільнених територіях триває відновлення комунікацій, а також починають роботу обʼєкти критичної інфраструктури.

— Газопостачання забезпечено на 65%, електроенергію заживлено у 863 населених пункти. Більше половини населених пунктів знову можуть скористатися послугами водопостачання. Роботу АЗС відновлено на 49%. У 305 деокупованих населених пунктах поновили роботу заклади медицини. Працюють продовольчі магазини, ЦНАПи та заклади з надання соціальних послуг. Дошкільні, середні та вищі навчальні заклади поновили роботу у 25% деокупованих населених пунктах, процес триває. Укрпошта знову відкрила свої відділення у 80% населених пунктах,  підкреслив Тимошенко.

Як раніше повідомляв Кирило Тимошенко, на Київщині повністю відновлено електропостачання, над відновленням якого працювала понад тисяча спеціалістів.