back

Україна мобілізує всі ресурси для реалізації плану відновлення країни — Кубраков

19-05-2022 | 14:31

Для реалізації стратегічного плану «Відновлення України», який затвердила Єврокомісія, буде мобілізовано всі необхідні ресурси. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, коментуючи затвердження плану.

— Україна, безперечно, належить до великої європейської родини, і ми вдячні колегам за готовність співпрацювати над планом відновлення вже зараз, попри те, що війна триває. Зі свого боку, ми мобілізуємо всі необхідні ресурси для швидкого втілення прийнятих рішень, — зазначив він.

У плані окреслені ключові реформи та інвестиції, необхідні для побудови процвітаючого та сталого майбутнього України.

— Програма «Відновлення України» стане основним юридичним інструментом підтримки Європейським Союзом плану реконструкції шляхом поєднання грантів і позик. Вона буде закладена в бюджет ЄС, забезпечуючи тим самим прозорість, підзвітність та надійне фінансове управління цією ініціативою, — йдеться у повідомленні МІУ.

Передбачена планом відбудова, за словами Кубракова, включає усі галузі, кожна з яких має свою специфіку. Тому завдання Мінінфраструктури - забезпечити комплексні рішення для транспортного сполучення та високої мобільності.

— Міністерство інфраструктури має найвищі показники реалізації проєктів спільно з міжнародними партнерами, цей досвід буде основою для системної співпраці і забезпечення прозорості та ефективності усіх процесів, — заявив Кубраков.

Нещодавно перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко написала, що перший з ключових принципів плану післявоєнного відновлення країни передбачає, що вона має отримати повний доступ до ринків країн G7 та Євросоюзу.