back

Медичні заклади області будуть повністю відновлені та доповнені сучасними сервісами

19-05-2022 | 09:53

Під час активних бойових дій на території Чернігівської області постраждало дуже багато об’єктів критичної інфраструктури, в тому числі й заклади охорони здоров’я. Деякі з них зруйновані настільки, що відновленню не підлягають. Завдані збитки оцінюються в мільярди гривень.

Так, на Чернігівщині зазнали значних руйнувань Обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб, кардіоцентр, центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранів, дитяча стоматологічна поліклініка Чернігова, Чернігівська центральна районна лікарня, амбулаторія загальної практики сімейної медицини в Киїнці, фельдшерсько-акушерський пункт у Количівці та фельдшерський — у Новоселівці. Завдані збитки перевищили мільярд гривень.

Ще 37 закладів охорони здоров’я (20 — первинної медичної допомоги та 17 — спеціалізованої) зазнали пошкоджень різного ступеня на 923 мільйони гривень.

— Планується повне відновлення медичних закладів, але із наданням нового змісту діяльності. Перший етап — відновлення нормальних умов для роботи медиків. Приміром, посклити вікна, полатати дахи, відремонтувати пошкоджені мережі, — прокоментувала профільна заступниця начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанна Шерстюк.

За її словами, поза увагою не залишаться і зруйновані заклади, такі як обласний протитуберкульозний диспансер та кардіоцентр.

— Тут ми говоримо не просто про відновлення, а створення на базі їхнього майнового комплексу лікувальних закладів іншого змісту і з новими сервісами. Зокрема, на базі кардіологічного центру планується відкрити потужний реабілітаційний для всіх категорій населення, в тому числі і для учасників бойових дій, — зазначила Жанна Шерстюк.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації.
Фото — візит на Чернігівщину директора Європейського бюро
ВООЗ Ганса Клюге та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка