back

Міндовкілля запустило застосунок «ЕкоЗагроза»

17-05-2022 | 17:33

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України  запустило офіційний ресурс і мобільний додаток «ЕкоЗагроза». Завдяки йому кожен зможе дізнатися правдиву інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші відповідні дані.

— В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни, ми розуміємо, що українцям важливо мати у смартфоні єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза, — зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні, а також актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про те, що горить військова техніка; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.

Для зручності, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб.

— Долучайтеся до лав “екологічного батальйону”. Давайте разом виявляти та фіксувати всі злочини проти довкілля, які чинить окупант на нашій землі. Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків. І поки наші військові боронять кордони і бережуть наші життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну, — зазначив Руслан Стрілець.

Вебресурс «ЕкоЗагроза» — за посиланням.

Завантажити додаток можна в GooglePlay й AppStore, поставити запитання — [email protected].

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації