back

Членам сімей загиблих військовослужбовців перераховано пенсії

09-05-2022 | 12:33

У квітні поточного року здійснено перерахунки пенсій членам сімей загиблих військовослужбовців. Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Така пенсія на кожного з батьків та подружжя складає не менше 7 800 гривень, на кожну дитину — 6 100 гривень.

Це стосується також членів сімей загиблих добровольців сил територіальної оборони: з квітня на них поширені підвищені пенсійні гарантії, передбачені для військовослужбовців. Відповідні зміни закріплені Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій”.

Особам, які брали безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 — у жінок.

Крім того, до кола осіб, які належать до сімей загиблих захисників та захисниць України, включено членів сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беручи участь в АТО/ООС, а також сім’ї загиблих добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

За результатами перерахунків понад 2,2 тисячі громадянам в Україні  збільшено пенсії в середньому на півтори тисячі гривень.

Принагідно Головне управління ПФУ в області нагадує, які послуги можна отримати на вебпорталі електронних послуг, не виходячи з дому та не звертаючись особисто до фахівців сервісних центрів:

  • перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);
  • перевірити надану роботодавцем інформацію про заробітну плату та набутий страховий стаж;
  • переглянути сформовані електронні листки непрацездатності;
  • заповнити «Анкету надання інформації для автоматичного призначення пенсії за віком»;
  • отримати довідки з перевірочним QR-кодом;
  • подати «Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстрі застрахованих осіб»;
  • провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
  • подати звернення (пропозицію тощо).

За повідомленням Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області