back

Чернігівська обласна лікарня отримала пересувний рентген-апарат

07-05-2022 | 12:06

Учора волонтери громадської організації «Своїм» передали Чернігівській обласній лікарні мобільний рентгенівський комплекс. Коштовне обладнання придбала компанія «АСБІС-Україна».

Новий апарат дозволить проводити діагностику маломобільних хворих, яким важко дістатися до рентгенологічного кабінету. Пацієнтів можна буде обстежити безпосередньо у палаті та отримати якісні знімки. Завдяки цьому обладнанню лікарі зможуть рятувати ще більше життів, пояснив генеральний директор лікарні Андрій Жиденко.

— Обласна лікарня — ключовий в області медичний заклад. У нього багато завдань і перспектив розвитку. У нас була запланована реконструкція цього закладу — я думаю, ми зробимо це після перемоги. Підтримка лікарні для нас є дуже важливою, — подякував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. — Ми дякуємо за допомогу міжнародній компанії «АСБІС», яка разом з громадською організацію «Своїм» робить все можливе, щоб допомогти нам знизити рівень гуманітарної катастрофи в нашому місті та області.

ГО «Своїм» допомагала обласній лікарні від самого початку повномасштабного російського вторгнення. Як розповіли волонтери Тетяна Яворська та Максим Петренко, починали із оперативного закриття найбазовіших потреб: речі для поранених, білизна, павербанки, телефони та ліхтарики. Згодом почали співпрацювати з донорами, що дозволило збільшити масштаби допомоги.

Одним з таких донорів стала компанія «АСБІС-Україна», яка з власної ініціативи звернулася до волонтерів. За їхньої допомоги вдалося придбати електрогенератор для хірургічного відділення. Згодом доправили ще генератори, біохімічний аналізатор, а також 5 реанімобілів, які прибули в Чернігів у першій половині квітня.

Надалі ГО «Своїм» разом з донорами продовжуватимуть забезпечувати потреби обласної лікарні.

— Є дві категорії людей, завдяки яким наша перемога буде швидкою. Це наші Збройні Сили, які захищають нашу землю і громадян, обороняючи їх від ворога, та волонтери. Потужний волонтерський рух, який підтримує населення та армію, — підкреслив В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації