back

Рівненська область надає потужну підтримку Чернігівщині у скрутний час

22-04-2022 | 08:35

Учора на Чернігівщині з партнерським візитом перебувала делегація Рівненської обласної військової адміністрації на чолі з начальником ОВА Віталієм Ковалем.

За ініціативи Офісу Президента України тилові області протягом воєнного стану надають допомогу фронтовим. Таким чином, Рівненщина стала відповідальною за підтримку Чернігівщини.

Загалом з Рівненщини надійшло 66 тисяч продуктових наборів та понад 700 тонн іншого вантажу, потрібного для налагодження життєдіяльності та відбудови регіону.

— Дякую Віталію Ковалю за дружню, швидку і таку своєчасну підтримку від Рівненської області для Чернігівщини, — наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. – Дякую Офісу Президента за ініціативу шефства над постраждалими областями.

— Фактично щодня з Рівненщини сотні вантажів ідуть на Чернігівщину, щоб допомогти області, яка потерпає більше, ніж усі західні області. Ми вдячні саме Чернігівщині, яка як форпост, як перший бойовий загін зустріла окупанта і дала йому відсіч, — сказав Віталій Коваль. — Саме завдяки такій злагодженості і патріотизму Чернігівщини на Рівненщині сьогодні спокійно. Це наш прояв вдячності і взаємопідтримки.

В’ячеслав Чаус разом з Віталієм Ковалем, представниками обох обласних адміністрацій та правоохоронцями Чернігівщини провів спільну нараду з питань організації роботи в умовах воєнного стану.

Так, Рівненська область надає можливість підприємствам Чернігівщини перевести виробництво у безпечні умови і продовжити свою роботу. При цьому податок на доходи фізичних осіб все одно надходитиме до місцевих бюджетів Чернігівської області.

Мова також йшла про організацію діяльності гуманітарного хабу, отримання, розподіл та передачу до громад гуманітарних вантажів, а також відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури і житла.

За підсумками зустрічі Чернігівська та Рівненська обласні військові адміністрації уклали угоду про налагодження партнерських відносин і співпраці.

Під час перебування у Чернігові рівненська делегація оглянула руйнування, завдані місту російськими агресорами, та нерозірвані боєприпаси, що залишилися після окупантів та були вилучені працівниками ДСНС.

Також Віталій Коваль познайомився з чернігівськими волонтерами, які весь цей час надавали безцінну підтримку жителям.

Територіальні громади Рівненщини регулярно виступають з ініціативами щодо допомоги Чернігівщині.

Так, учора голови територіальних громад партнерської області привезли на Чернігівщину 8 тонн продуктів. Зокрема домашні паски, крашанки, ковбаси та випічку, які власноруч готували господині Привільненської та Бугринської громад.

Учора ці набори уже отримали мешканці чернігвських мікрорайонів Бобровиця та Подусівка.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації