back

У Чернігівській області розпочався призов резервістів на військову службу

23-02-2022 | 18:45

З 23 лютого центри комплектування та соцпідтримки області активно виконують наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ щодо призову резервістів на військову службу.

Про це повідомив під час сьогоднішнього брифінгу в облдержадміністрації військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

— Заплановані заходи – це не мобілізація. Призиваються громадяни, зараховані до оперативного резерву. Йдеться про колишніх військовослужбовців, які проходили службу з 2014 року, а також строкову військову службу загалом, — пояснив Олег Гончарук і нагадав, що призову підлягають резервісти віком 18–60 років, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби та набули певної військової спеціальності. Поділу на оперативний резерв першої та другої черги зараз немає.

Відтак частини Збройних сил мають поповнити 36 тисяч резервістів, Нацгвардії та Державної прикордонної служби — по 5 тисяч. На Чернігівщині планують призвати близько 3,5 тисячі осіб.

За словами Олега Гончарука, центри комплектування та соцпідтримки області спільно з органами місцевого самоврядування упродовж двох днів здійснюватимуть оповіщення резервістів. Потім — їх доставка безпосередньо до військових частин, розташованих як у межах Чернігівської області, так і поза нею.

Медичний огляд буде проводитися за спрощеною процедурою: якщо протягом п’яти років людина проходила медичну комісію і була визнана придатною до проходження військової служби, то для неї проводитиметься лише опитування. Особи, які будуть скаржитися на стан здоров’я, направлятимуться на позаштатні військово-лікарські комісії, які 24 лютого розпочинають працювати в обласному і районних центрах комплектування та соцпідтримки.

— На сьогодні є дуже багато дзвінків від громадян, охочих призиватися на військову службу. Це свідчить про високий рівень свідомості у патріотично налаштованого населення. Проте, за наявності негативних характеристик, особа призиватися на військову службу в резерві не буде: нам потрібні тільки свідомі громадяни, готові виконувати поставлені завдання, — зазначив Олег Гончарук.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», за такими громадянами зберігається робоче місце і середньомісячна заробітна плата, а самі вони отримують статус військовослужбовця. Громадянам, які непрацевлаштовані, нараховується додаткова щомісячна допомога в розмірі мінімальної місячної зарплати на період проходження військової служби.

За додатковою інформацією можна звернутися до Чернігівського обласного центру комплектування та соціальної підтримки, тел. (04622) 3-10-07.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації