back

Медичні заклади Чернігівщини у поточному році отримають від НСЗУ майже 4 мільярди гривень

23-02-2022 | 17:13

Цьогоріч для надання безоплатної медичної допомоги за програмою медичних гарантій держава виділила понад 157 мільярдів гривень, що майже на 34 мільярди більше, ніж минулого року. Передбачено 38 пакетів послуг, з яких два — нових. Мова йде про хірургію одного дня для дорослих та дітей, а також надання медичної допомоги в умовах епідемій.

Про особливості надання медичної допомоги в Чернігівській області за програмою-2022, а також контрактування закладів охорони здоров'я області з НСЗУ йшлося сьогодні на нараді в облдержадміністрації. Провела захід заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк за участю директора Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної та керівників закладів надання медичної допомоги вторинного рівня. До обговорення долучилися в онлайн-режимі керівники медзакладів усіх громад області.

За словами Вікторії Мілютіної, на Чернігівщині договори з НСЗУ уклали 79 медзакладів: 119 договорів передбачають медичні гарантії за 475 пакетами послуг. Лідирують за кількістю підписаних пакетів обласна лікарня (всього 20), Корюківська ЦРЛ та Чернігівська міська № 2 (по 19).

Пріоритетними в програмі медичних гарантій на цей рік залишаються лікування онкозахворювань (більше 165 мільйонів гривень), інсульту та інфаркту (124,6 мільйона), пологи та медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках (103,4 мільйона). До речі, підвищилися тарифи практично на всі медичні послуги, в тому числі лікування онкології — на 36-44%.

Загальна ж сума надходжень, яку за підписаними договорами планують отримати у поточному році заклади охорони здоров’я області від НСЗУ, — майже 4 мільярди. Проте упродовж року відбудуться перерахунки — у квітні та вересні. Тож у закладів є можливість збільшити суму фінансування.

До слова, НСЗУ вже у січні-лютому перерахувала кошти на зарплати медикам області з урахуванням її зростання. Нагадаємо, Указом Президента України передбачено новий рівень оплати праці: не менше 20 000 гривень для лікарів та 13 500 гривень для медичних сестер.

Вікторія Мілютіна наголосила на якісному проведенні записів в електронній системі, на підставі яких формуватиметься програма медичних гарантій на наступний рік. Лікарні, де формально фіксуються захворілі, без урахування всього спектру наданих послуг, втрачають у фінансуванні.

— Коректність відображення в електронній системі всіх випадків, враховуючи складність кожного, — якраз і є головною передумовою фінансування закладу. Від цього залежать щомісячні надходження від Національної служби охорони здоров’я, відтак — і своєчасність виплати зарплати та якість надаваних послуг. Якщо є якісь системні помилки, давайте шукати раціональні рішення спільно, — зазначила Жанна Шерстюк.

Під час наради начальник Управління охорони здоров'я ОДА Сергій Пивовар озвучив проблемні питання, актуальні для всіх медзакладів області, зокрема пільгове пенсійне забезпечення працівників, виплата заробітної плати медикам, які за контрактом служать в лавах ЗСУ, а також тим, які працюють в дитячих лікарсько-консультативних комісіях. Видатки за жодним із цих напрямів НСЗУ не передбачає — служба оплачує лише надання медичної послуги. Вікторія Мілютіна порадила підключати профільні міністерства, як-от Мінсцполітики та Міноборони. Адже для врегулювання питань потрібні зміни в правовому полі.

Керівники медзакладів озвучили й інші проблемні моменти в роботі — від технічних до законодавчих. Так, йшлося про подвійне кодування захворювань, закупівлю токенів — захищених носіїв, які з 5 березня мають використовувати лікарі для зберігання електронних цифрових підписів, а також запровадження коефіцієнтів для коригування тарифів на медпослуги (щоб врахувати, приміром, територіальну віддаленість населених пунктів для оперативного надання допомоги) та інше. До цього повернуться на госпітальній раді, яка відбудеться на початку березня.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації