back

На Чернігівщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20-02-2022 | 11:47

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме у 20-х числах лютого 2014-го року на вулиці Інститутській у Києві розгорталися найдраматичніші події. Понад сто людей загинули на Майдані за демократичні цінності та європейське майбутнє. Їх разом з іншими загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років назвали Героями Небесної Сотні.

Вшанувати пам’ять героїв, які відстоювали свободу і незалежність України, зібралися сьогодні у Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні представники влади та громадськості. Співорганізаторами заходу виступили Чернігівська обласна державна адміністрація, Український інститут національної пам’яті, Чернігівське товариство «Просвіта» та Чернігівська обласна організація Народного Руху України. Також до заходу долучилися перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Мегем та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

— Герої Небесної Сотні показали всьому світу, що українці – це нескорений народ. Серед них — і уродженці Чернігівщини, наші земляки: Андрій Мовчан, Василь Прохорський та Віктор Орленко. Сьогодні, як ніколи раніше, ми маємо бути єдині у своєму бажанні захищати Батьківщину і робити все можливе заради щасливого життя в незалежній країні. Найкращим вшануванням пам’яті героїв буде відстоювання нашої незалежності та свободи, — наголосив під час виступу Костянтин Мегем.

Перед присутніми виступили учасники Революції Гідності, які брали участь у подіях у Києві та Чернігові. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви Роман. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації