back

«Ялівщина» має межі. Час ефективно використовувати природно-заповідний фонд

17-02-2022 | 10:58

Затвердженого проєкту землеустрою достатньо для визначення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Площа, яка окреслює ці межі, складає 168,7 га. Саме на цій території діють виписані законом обмеження, що дозволяють зберегти унікальність та дають можливість розвивати особливий для містян простір. Адже «Ялівщина» — це не просто земельна ділянка. Це — частина природно-заповідного фонду України.

Читати також: «Гарячі» питання про Ялівщину

Окреслення чіткої площі, а значить і меж, регіонального ландшафтного парку було задачею із зірочкою, яку нарешті вдалося розв’язати. Порядок організації РЛП виписаний в статті 23 Закону України «Про природно-заповідний фонд». Такий парк створюється з вилученням або без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їх власників чи користувачів. «Ялівщина» — за другим сценарієм.

Наступне завдання — зонування території. Воно розробляється з урахуванням природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів і також регулюється Законом  України «Про природно-заповідний фонд».

Відтак у парку мають виокремитися чотири зони: заповідна та господарська, а також території регульованої та стаціонарної рекреації. Такий розподіл дозволить комунальному закладу «РЛП «Ялівщина» ефективно вести свою діяльність, а безпосередньо парку – зберігати своє обличчя. Тож для повноцінного функціонування РЛП відведення земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номеру не є обов’язковим.

Наразі комунальний заклад збирає всі обґрунтованій пропозиції з цього питання та паралельно напрацьовує Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів. Зокрема, цей документ міститиме стратегію розвитку парку на десять років, що визначено в статті 14 ЗУ «Про природно-заповідний фонд».

Читати також: «Ялівщина»: від планів до реальних кроків

Нарешті РЛП «Ялівщина» не має потреби боротися за своє існування та готовий до реалізації стратегічних планів у чітко визначених межах.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації