back

На територіальну оборону з обласного бюджету додатково виділено 10 мільйонів гривень

15-02-2022 | 13:58

Зміни до Програми впровадження пілотного проєкту з організації територіальної оборони Чернігівської області на 2021-2022 роки підтримали депутати на сьогоднішньому засіданні позачергової сесії облради. Відтак цього року з обласного бюджету для посилення спроможності наших частин тероборони (ТрО) буде додатково виділено 10 мільйонів гривень.

Таке рішення викликане тим, що з 1 січня поточного року вступив в дію Закон України «Про основи національного спротиву», яким започатковуються нові підходи до організації ТрО. Відбулися зміни й у військово-політичній ситуації, що складається навколо України, в тому числі Чернігівської прикордонної області. 

Батальйони територіальної оборони, як зазначив голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, входять до складу Збройних сил України, тому фінансуватимуться з державного бюджету. Однак наразі необхідна підтримка і з місцевої скарбниці.

Чимало вже зроблено — підрозділи отримали приміщення у районах, першочергові ресурси, допомогу з ремонтами.

Додаткові кошти допоможуть же якнайшвидше привести до повної готовності пункт управління штабу зони та штабу бригади тероборони, місця дислокації підрозділів. У планах — укомплектувати їх технікою, засобами зв’язку, меблями та іншим, а також допомогти з організацією навчань особового складу.

— Зараз ми маємо бути спокійними. Для цього є всі підстави. Бути згуртованими, — звернувся до учасників пленарного засідання В’ячеслав Чаус. — Завтрашній день, 16 лютого, Указом Президента України оголошено Днем єднання. Закликаю усіх голів громад, усіх керівників і депутатів цього дня приєднатися до запланованих заходів. Не забуваймо, що нам є заради чого жити в Україні. 

В’ячеслав Чаус наголосив, що попри напружену ситуацію Чернігівщина має чимало амбітних планів з розбудови та розвитку, зокрема і в рамках програми «Велике будівництво», і невдовзі область повернеться до їхнього обговорення. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації