back

На Чернігівщині вшанували пам’ять Пантелеймона Куліша

15-02-2022 | 11:34

Вже пройшло 125 років, як відійшов у вічність Пантелеймон Куліш — письменник, видавець, філософ, видатний діяч української культури.

Вшанувати пам'ять митця зібралися вчора в історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь», що на хуторі Мотронівка Борзнянської громади, поціновувачі української культури та патріоти рідної землі.

Серед присутніх — перша заступниця голови облради Ніна Лемеш, представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, голова Наглядової ради благодійного фонду «Героїка» Ростислав Мартинюк та громадськість.

Учасники заходу поклали квіти на могили Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок та Василя Білозерського. Традиційно було проведено заупокійну літію.

Для гостей звучали музичні твори у виконанні народного артиста України Тараса Компаніченка та відбулася презентація книги Пантелеймона Куліша «Переклади та переспіви. Том 1. Шекспирові твори».

Він першим почав перекладати європейську класику українською, зокрема 13 п’єс Шекспіра, а також Біблію, однак завершити не встиг. Наприкінці 1850-х Пантелеймон Куліш створив власний правопис — "кулішівку" — та зміг його популяризувати.

Всі охочі мали можливість ознайомитися з експозицією музею та виставкою видань першого історичного роману українською мовою «Чорна рада» з приватних колекцій.

За інформацією Департаменту культури і туризму,
 національностей та релігій Чернігівської ОДА