back

Ще більше інвестиційних проєктів та надходжень: перспективний план співпраці ОДА та «ЮКРЕЙНІНВЕСТ»

08-02-2022 | 16:55

Більше 30 реалізованих проєктів за минулий рік, понад 4 млрд грн капітальних інвестицій у січні-вересні, а також 523 мільйони доларів інвестицій іноземних — такі показники свідчать про суттєве покращення інвестиційного клімату Чернігівщини.

Більше того, 300 потенційних інвестиційних об’єктів вказують на значні перспективні надходження до бюджетів.

Ефективно їх реалізувати можна у співпраці з держустановою «ЮКРЕЙНІНВЕСТ», з представниками якої - Андрієм Ризванюком та Оксаною Ткачук - в онлайн-режимі спілкувалися сьогодні в ОДА.

До розмови приєдналися директорки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації та Агенції регіонального розвитку Олександра Хомик та Юлія Дарницька.

«ЮКРЕЙНІНВЕСТ» займається інвестиційним супроводом, підтримкою проєктів та  вдосконаленням інвестиційного іміджу регіонів.

— Наша мета — залучити якомога більше інвесторів до Чернігівщини. Для цього спочатку необхідно вивчити вашу ресурсну базу, детально ознайомитися  з перспективними інвестиційними об’єктами, постійно тримати зв’язок для тісної співпраці, — наголосила Оксана Ткачук.

Говорили під час зустрічі як про досягнення в інвестиційній політиці області, так і про плани на поточний рік. Зокрема, напрями співпраці з «ЮКРЕЙНІНВЕСТ».

Стосовно реалізованого, то в регіоні вже діє «Інтерактивна інвестиційна карта», де позначені бізнес-пропозиції області. Створено «Кабінет для інвестора» на вебсайті економічного порталу Чернігівщини. Розробляється шаблон інвестиційних паспортів громад «Investment.ID». Започатковано конкурс з відбору кращих інвестиційних проєктів/ідей «Invest-Up.CN». Завершується створення індустріального парку «Менський» площею понад 60 га.

У планах — створення особистих кабінетів громад, включення пропозицій області до UkraineInvest Guide та його розповсюдження серед потенційних інвесторів, спільні зустрічі та виїзди на перспективні об’єкти.

Важливо і проводити навчання із представниками громад, вчити їх інвестиційній грамотності та залучати до активної командної роботи.

— Фокус залучення інвестицій останнім часом змістився до громад. Частина з них не орієнтується, що потрібно зробити для стимулювання власної інвестиційної активності. Тому для таких ТГ будемо проводити навчання з презентацією кращих світових практик залучення та супроводу інвесторів, — наголосила Олександра Хомик.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації