back

На дорозі Чернігів-Славутич дорожники випробовують палі для нових мостів

07-02-2022 | 10:00

На автомобільній дорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - КПП "Славутич" - Чорнобиль, на ділянці між селами Михайло-Коцюбинське та Пакуль, у рамках програми Президента України "Велике будівництво" капітально ремонтується одразу три мости.

Після забивання паль спеціалізована лабораторія проводить їх стискальне статичне випробування – імітується навантаження 70 тонн. Таким чином перевіряється здатність витримувати навантаження та стійкість ґрунтів.

Перед ремонтом мости, збудовані у 1967 році, перебували в передаварійному стані. Це штучні споруди через суходіл. Їхня довжина — по 18,5 метра. Два з них у 1988 році були реконструйовані.

У процесі капітального ремонту старі конструкції демонтовані. Дорожники забивають залізобетонні палі довжиною 10–14 метрів, потім встановлять монолітні бетонні насадки, влаштують прогонову будову, зроблять мостове полотно та сполучення мосту з підходами. Також буде проведено укріплення укосів, відремонтовано підходи та облаштовано систему водовідводу.

Підрядна організація — ТОВ "Будівельна компанія РЕДДІТО".

Нагадаємо, що в рамках «Великого будівництва» минулого року на Чернігівщині відремонтовано 188 кілометрів доріг державного значення.

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області