back

У Чернігові триває створення наукового парку «Центр оборонних технологій»

03-02-2022 | 13:52

Засідання робочої групи, створеної розпорядженням голови ОДА 26 січня, провів сьогодні заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов.

До складу робочої групи увійшли представники Департаменту економічного розвитку та юридичного відділу ОДА, Міністерства освіти та науки України, Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, Національного університету «Чернігівська політехніка», ПрАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа».

Першими на засіданні розглянули варіанти організаційно - правової форми створення наукового парку. Законодавством передбачено, що науковий парк — це юридична особа, створена у формі господарського товариства. Тож після обговорення учасники робочої групи дійшли попереднього висновку, що найоптимальніший варіант — організація товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Як зазначила директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик, на сьогодні в Україні діє більше 35 наукових парків. Переважна більшість їх — у формі ТОВ.

Остаточне рішення співзасновники парку прийматимуть, ознайомившись з детальною довідкою, підготовленою юристами. Адже створюючи ТОВ, вони мають визначити майновий та немайновий внесок кожного у статутний капітал, права та обов’язки засновників, інші правові та економічні аспекти діяльності ТОВ.

Для більш динамічної та узгодженої роботи зі створення наукового парку «Центр оборонних технологій» члени робочої групи мають протягом тижня розглянути та погодити відповідну «дорожню карту» та терміни її виконання.

Карта передбачає визначення кола потенційних учасників наукового парку - співзасновників та пріоритетних напрямків його діяльності; формування статутного фонду та розробку статуту ТОВ; здійснення експертної оцінки нематеріальних активів; інші організаційні моменти. На сьогодні про своє бажання долучитися до проєкту вже заявили кілька підприємств та організацій.

Робоча група вирішила також, за можливості, вивчити досвід роботи наукових парків, створених в Україні раніше, наприклад, у Київській політехніці.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.