back

«Велике будівництво». Костянтин Мегем оглянув два інфраструктурні об’єкти в Бахмацькій громаді

02-02-2022 | 17:21

Школа у Григорівці — один з наймасштабніших проєктів президентської програми «Велике будівництво» на Чернігівщині. Загальна кошторисна вартість об’єкту — майже 69 мільйонів гривень. Заклад почали будувати ще у 2009 році. Проте через брак коштів будівельні роботи періодично зупинялись. Із 2019 року вони відновлені. Уже зведені стіни та перегородки, кроквяна покрівля, укладені перемички та плити перекриття, змонтовані віконні блоки, утеплені фасади, влаштовані внутрішні системи каналізації й водопостачання, частково — електромонтаж та опалення.

З ходом реалізації проєкту ознайомився сьогодні перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Костянтин Мегем.

— Необхідно максимально прискорюватись з будівельними роботами, а їх, до речі, залишилось немало, адже цей об’єкт є соціально важливим для громади. До слова, поряд діти навчаються в будівлі колишньої церковно-приходської школи, побудованої ще в 1905 році. Об’єкт планується здати в експлуатацію до кінця року, — прокоментував перший заступник голови ОДА.

Під час робочої поїздки Костянтин Мегем оглянув потенційний об’єкт «Великого будівництва» — Бахмацький фізкультурно-оздоровчий комплекс. Його спорудження розпочалося ще у 1988 році і тривало не один десяток років. Деякий час комплекс експлуатувався. Проте й досі не приведений у відповідність до технічних та будівельних норм.

— Зараз у громаді, окрім шкільних спортзалів, ніде займатися спортом протягом усього року. Відновлення функціонування ФОКу дало б можливість тренуватися і дорослим. Наразі об’єкт є претендентом на участь у програмі Президента «Велике будівництво». Виготовлена проєктно-кошторисна документація проходить експертизу, — зазначив Костянтин Мегем під час брифінгу для ЗМІ.

Так, якщо створити належні умови, тут зможуть займатися спортом орієнтовно 160 дітей та 450 дорослих.

Принагідно перший заступник голови ОДА нагадав про важливість формування колективного імунітету проти коронавірусної хвороби:

— Кількість нових випадків Covid стрімко збільшується. Але це зовсім не впливає на показник щеплених: охочих убезпечити себе від тяжких наслідків хвороби не так багато, як хотілося б. Не забувайте, що штам «Омікрон», випадки якого зафіксовані в області, набагато заразніший. Раджу громадянам не зволікати зі щепленням, в тому числі й бустерною дозою, і не наражати себе на небезпеку. Це стосується не тільки Covid, а й інших вірусних та інфекційних захворювань.

Костянтин Мегем додав, що в Україні у зв’язку зі спалахом поліомієліту організована кампанія зі щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень:

— На жаль, поліомієліт може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Тому батьки невакцинованих дітей мають зробити правильний вибір на користь своєї малечі!

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації