Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус разом зі своїм заступником Дмитром Івановим та головою облради Оленою Дмитренко побував сьогодні з робочим візитом у Чернігівському районі. Днями тут призначено нового очільника РДА — 35-річного Олександра Селівона. Відповідне розпорядження Президент України підписав 27 січня.
— Чернігівський район — найбільший за кількістю громад. Відтак, відповідальність теж велика. Впевнений, що призначення Олександра Олександровича підсилить тут виконавчу гілку влади, — сказав В’ячеслав Чаус, представляючи місцевому активу керівника райдержадміністрації.
Серед основних напрямів роботи, що потребують посиленої уваги, голова ОДА виділив чотири блоки: медицина, співпраця з громадами, розвиткові проєкти, зокрема «Велике будівництво», та територіальна оборона. Ці питання взаємопов’язані, тож і підхід до їх розв’язання має бути комплексним.
Щодо медицини: нинішня хвиля захворюваності коронавірусу менш агресивна — 10% госпіталізації у порівнянні з 80-90% під час минулої хвилі. Проте нових випадків значно більше. Тож необхідно забезпечити максимальні темпи вакцинації, в тому числі бустерною дозою. Не слід забувати й про елементарні правила протиепідемічної безпеки, якими люди зазвичай нехтують, — дистанція, масковий режим та антисептичні засоби.
Наступний блок — співпраця з громадами.
— Максимально близько, максимально відверто — голови громад мають бути членами однієї команди. Тільки так область буде успішною, іншого варіанту немає, — наголосив В’ячеслав Чаус і додав, що це є передумовою реалізації корисних ініціатив на місцях: — Район має подавати якісні конкурентні проєкти. При формуванні переліку об’єктів, що цьогоріч увійшли до програми Президента «Велике будівництво», ми насилу обрали необхідних 15 — якість проєктно-технічної документації вкрай низька.
Ще один надважливий напрям — територіальна оборона, що є однією із складових захисту держави. Головне — чіткі злагоджені дії між усіма гілками влади, правоохоронними та контролюючими органами, а також — критичне мислення. Усе це забезпечить стале функціонування всіх систем життєзабезпечення району.
Олександр Селівон запевнив, що готовий до нових викликів. Проблематика району йому не чужа, адже сам родом з Козелеччини. Голова РДА підкреслив, що відкритий для кожного, націлений на конструктивні діалоги, буде радий допомозі та порадам. Адже щоденне навчання — запорука успіху в будь-якій справі.
Робочий візит не обмежився урочистостями: голова ОДА поспілкувався з місцевими депутатами (у цей день відбулася сесія), а також побував у Слабині Гончарівської громади, де у місцевій школі І-ІІ ступенів запрацював дошкільний підрозділ. У змішану групу ходитимуть малюки й з Якубівки.
— Результат децентралізації: громади самі знають свої першочергові потреби і самі ж розпоряджаються власними грошима, — наголосив В’ячеслав Чаус. — Держава зараз багато ресурсів спрямувала на розвиток освітньої інфраструктури, спортивних об’єктів. Адже головне у житті — це діти та їх благополуччя.


Принагідно В’ячеслав Чаус перевірив стан зимових доріг.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- Село Нова Басань Ніжинського району та сусідні населені пункти понад місяць були в рашистській окупації. Внаслідок обстрілів та пересування військової техніки газові мережі там зазнали масштабних руйнувань.
- У Чернігівській області 27 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Служба автомобільних доріг у Чернігівській області здійснює відновлення автошляхів на пріоритетних напрямках руху. Цього дня у роботах було задіяно 90 працівників та 44 одиниці техніки підрядних організацій.
- Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 33 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 158 таких предметів. Всього з початку воєнних дій вилучено 24952 вибухонебезпечні предмети.
- Представники Міжнародного медичного корпусу 27 травня передали медичним закладам Чернігівщини шість автомобілів та «швидку». Так, для медичних потреб автівки отримали Гончарівська, Мохнатинська, Михайло-Коцюбинська, Киїнська та Чернігівська амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також Чернігівська центральна районна лікарня.
- Через ведення активних бойових дій на території області довгий час відвідування регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» було під забороною.
- Значну частину будівельних матеріалів для відбудови житла на мікрорайоні Бобровиця надасть Митрополичий Фонд Православної Церкви України. Безпосередньо з будівництвом допомагатимуть волонтери центру «Іскра добра». Першочергово візьмуться за житло людей похилого віку, родин з маленьким дітьми та осіб з інвалідністю.
- Міст через Десну поблизу обласного центру — одна з найбільших інфраструктурних втрат Чернігівської області під час бойових дій. Після того, як його розбомбили рашисти, логістична ситуація в області значно ускладнилась.
- Нульова митна ставка на експорт українських товарів до Великої Британії почне діяти вже на початку червня. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко
- З 28 травня на Чернігівщині послаблюються обмеження на продаж алкоголю. Відповідне розпорядження підписане сьогодні, 27 травня.
- У Чернігівській області 26 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Фахівці АТ «Чернігівгаз» відновили розподіл газу у селі Нова Басань. Також проведено ремонти газорозподільних мереж у Чернігівському районі, відновлено розподіл газу до 2300 осель.
- Упродовж тижня господарства області продовжували посів гречки, кукурудзи, сої та деяких інших культур. Загалом станом на 26 травня ярими культурами засіяно та засаджено 673,5 тисячі гектарів полів
- Сплата податків є основою економічної стабільності, особливо під час війни. На час активних бойових дій органи податкової фізично не працювали, але допомогу надавали «гарячі лінії». За повідомленням ДПС у Чернігівській області, усі державні податкові інспекції наразі відновили свою роботу.
- Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 40 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 180 таких предметів. Всього з початку воєнних дій вилучено 24794 вибухонебезпечні предмети.
- Шановна пані Спікер, пані Інаро! Шановний пане Прем'єр-міністре! Шановні депутати Саейми! Дорогий латвійський народе! Радий можливості звернутися до вас сьогодні й передусім подякувати за всю ту допомогу, яку Україна отримала від Латвійської Республіки та від багатьох звичайних громадян Латвії.
- Технічна база Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області стала ще потужнішою та укомплектованішою. На допомогу прийшли іноземні партнери.




































