back

Кадрові призначення, новий дошкільний підрозділ та стан доріг — з порядку денного роботи В’ячеслава Чауса у Чернігівському районі

01-02-2022 | 14:56

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус разом зі своїм заступником Дмитром Івановим та головою облради Оленою Дмитренко побував сьогодні з робочим візитом у Чернігівському районі. Днями тут призначено нового очільника РДА — 35-річного Олександра Селівона. Відповідне розпорядження Президент України підписав 27 січня.

— Чернігівський район — найбільший за кількістю громад. Відтак, відповідальність теж велика. Впевнений, що призначення Олександра Олександровича підсилить тут виконавчу гілку влади, — сказав В’ячеслав Чаус, представляючи місцевому активу керівника райдержадміністрації.

Серед основних напрямів роботи, що потребують посиленої уваги, голова ОДА виділив чотири блоки: медицина, співпраця з громадами, розвиткові проєкти, зокрема «Велике будівництво», та територіальна оборона. Ці питання взаємопов’язані, тож і підхід до їх розв’язання має бути комплексним.

Щодо медицини: нинішня хвиля захворюваності коронавірусу менш агресивна — 10% госпіталізації у порівнянні з 80-90% під час минулої хвилі. Проте нових випадків значно більше. Тож необхідно забезпечити максимальні темпи вакцинації, в тому числі бустерною дозою. Не слід забувати й про елементарні правила протиепідемічної безпеки, якими люди зазвичай нехтують, — дистанція, масковий режим та антисептичні засоби.

Наступний блок — співпраця з громадами.

— Максимально близько, максимально відверто — голови громад мають бути членами однієї команди. Тільки так область буде успішною, іншого варіанту немає, — наголосив В’ячеслав Чаус і додав, що це є передумовою реалізації корисних ініціатив на місцях: — Район має подавати якісні конкурентні проєкти. При формуванні переліку об’єктів, що цьогоріч увійшли до програми Президента «Велике будівництво», ми насилу обрали необхідних 15 — якість проєктно-технічної документації вкрай низька.

Ще один надважливий напрям — територіальна оборона, що є однією із складових захисту держави. Головне — чіткі злагоджені дії між усіма гілками влади, правоохоронними та контролюючими органами, а також — критичне мислення. Усе це забезпечить стале функціонування всіх систем життєзабезпечення району.

Олександр Селівон запевнив, що готовий до нових викликів. Проблематика району йому не чужа, адже сам родом з Козелеччини. Голова РДА підкреслив, що відкритий для кожного, націлений на конструктивні діалоги, буде радий допомозі та порадам. Адже щоденне навчання — запорука успіху в будь-якій справі.

Робочий візит не обмежився урочистостями: голова ОДА поспілкувався з місцевими депутатами (у цей день відбулася сесія), а також побував у Слабині Гончарівської громади, де у місцевій школі І-ІІ ступенів запрацював дошкільний підрозділ. У змішану групу ходитимуть малюки й з Якубівки.

— Результат децентралізації: громади самі знають свої першочергові потреби і самі ж розпоряджаються власними грошима, — наголосив В’ячеслав Чаус. — Держава зараз багато ресурсів спрямувала на розвиток освітньої інфраструктури, спортивних об’єктів. Адже головне у житті — це діти та їх благополуччя.

Принагідно В’ячеслав Чаус перевірив стан зимових доріг.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації