back

Держава цього року інвестує 1,5 мільярда бюджетних гривень у модернізацію харчоблоків у школах

01-02-2022 | 14:14

У Державному бюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах.

Для отримання фінансування регіони та громади мають підготувати якісні проєкти, які будуть відповідати вимогам нового технологічного циклу приготування їжі. Зокрема, йдеться про розробку проєктної документації із забезпечення нового підходу приготування їжі, норм інклюзивності та безбарʼєрності.

— Модернізація харчоблоків — украй важлива для повноцінної реалізації реформи шкільного харчування, — зазначила заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк. — Зараз ми очікуємо на інформацію, яка сума буде зарезервована у цій субвенції саме для нашої області. Також з’ясовуємо, яким має бути порядок використання цих коштів та подання проєктів. Потім разом з громадами будемо відпрацьовувати можливі варіанти з-поміж навчальних закладів для участі у цій програмі.

Як і президентська програма «Велике будівництво», ця ініціатива покликана покращити рівень послуг, що доступні у громадах. У цьому випадку — умови навчання дітей.

Тим часом у Міністерстві розвитку громад та територій розробили інформаційний посібник з будівництва харчових блоків у загальноосвітніх середніх школах (pdf, 2,7 Мб). Рекомендації стосуються як звичайних шкільних харчоблоків, так і харчоблоків так званих «опорних кухонь», які зможуть забезпечувати доставку їжі в інші заклади загальної середньої освіти. Посібники розроблені у межах реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

— У більшості шкіл України ми маємо занедбані харчоблоки із застарілим обладнанням. За таких умов практично неможливо готувати їжу високої якості. Саме тому і зʼявилась ідея розробити посібник, у якому детально описано структуру харчоблоку, а також як має відбуватися технологічний процес, головні вимоги до приміщень та дизайну внутрішніх приміщень, обідньої зали та кухні. Громади мають дотримуватися цих рекомендацій при реконструкції або ремонті харчоблоків, — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
за інформацією Міністерства розвитку громад та територій України