back

На Чернігівщині знову делегація з Азербайджану: у планах — інвестиції в аграрний сектор

27-01-2022 | 17:19

Представники Міністерства сільського господарства Азербайджану та агропромислових холдингів вдруге за останні два місці відвідали Чернігівську область. Мета одна — розширення співпраці в сфері сільського господарства.

Азербайджан за обсягами експорту товарів входить до трійки основних партнерів Чернігівської області: минулого року товарообіг з країною перевищив 68 мільйонів доларів. Область і надалі планує поглиблювати партнерські відносини, адже один із пріоритетів облдержадміністрації — залучення інвестицій в регіон, — наголосив під час сьогоднішньої зустрічі заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

На азербайджанський ринок виробники Чернігівщини поставляють велику рогату худобу, м'ясну та молочну продукцію, готові харчові продукти, полімерні матеріали, деревину, різне обладнання та механізми (а це майже 7% загального товарного експорту).

Делегати висловили зацікавленість у співпраці між підприємцями обох держав. За словами начальника відділу міжнародного співробітництва Міністерства сільського господарства Азербайджанської Республіки Рашада Фараджова, насамперед планують інвестувати у виробництво зернових, щоб потім експортувати у свою країну. Саме цієї сировини азербайджанцям щороку не вистачає близько 40%. Водночас розглядають варіант створення умов для переробки зерна на території області. Це дозволить виготовляти та експортувати готову продукцію з більшою доданою вартістю.

Нині ж іноземна сторона хоче прорахувати логістичні маршрути та ознайомитися з потенціалом агропідприємств області. Адже інвестувати має наміри не тільки у вирощування зернових культур, а й у розвиток необхідної інфраструктури.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що цей захід відкриє нові можливості для подальшого розвитку і налагодження співпраці між Чернігівською областю та Азербайджаном.

Нагадаємо, що у грудні минулого року представники сільського господарства Азербайджану відвідали потужне підприємство аграрного сектору Чернігівської області — ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» в селі Григорівка Ніжинського району. Там ознайомилися з роботою молочно-товарної ферми, комбікормового заводу та елеваторного комплексу. Також оглянули ділянку під будівництво олійно-екстракційного заводу на території ТОВ «Бахмацький машинобудівельний завод».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації