back

В’ячеслав Чаус на Раді оборони області: Критичної загрози нема. Та маємо бути готові до будь-якого розвитку подій

26-01-2022 | 18:16

Постійна напруга на кордоні України спонукала зібрати чергове засідання Ради оборони області за участі голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса та голови обласної ради Олени Дмитренко.

Чимало часу приділили питанню організації цивільного захисту.

Директор профільного департаменту ОДА Сергій Болдирев нагадав, що  повідомлення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій до населення доводяться за допомогою радіоретрансляційного вузла (проводове радіо у Чернігові – 15 000 абонентів) та по Першому каналу Українського радіо за допомогою FM-передавачів у Чернігові, Бахмачі, Прилуках, Новгороді-Сіверському, Сосниці й Холмах, а також в ефірі станції «Наше Радіо» для жителів Чернігова і прилеглих населених пунктів.

В області встановлено 113 електросирен, з них централізованого запуску – 62, автономного запуску – 51. Номери телефонів усіх очільників громад та старост внесені до бази даних автоматизованого оповіщення. Сплановані заходи з евакуації населення у разі потреби, поширено детальні інструкції з дій для населення разом із переліком захисних споруд. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко акцентував, що особливо це актуально для мешканців обласного центру, в якому проживає майже третина населення області.

— Карта захисних споруд має бути актуальною, там повинні бути зазначені реальні укриття. Адже люди вже зараз вивчають цю інформацію. Прошу занести в протокол — актуалізувати дані, — наголосив В’ячеслав Чаус.

Також на засіданні детально проаналізували обстановку на кордоні у межах області та стан і готовність бригади територіальної оборони.

— Зараз ми маємо підходити до питання з холодною головою, усвідомлюючи, що ворог непередбачуваний. Маємо бути готові до будь-якого розв’язання ситуації, — підсумувала Олена Дмитренко

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації