back

Щоб докорінно змінити ситуацію, потрібні законодавчі зміни: Дмитро Іванов про екопитання в Іванівській громаді

26-01-2022 | 15:05

Ситуацію щодо можливого порушення природоохоронного законодавства фермерським господарством «РЕМ АГРО» в Іванівській громаді обговорили сьогодні в облдержадміністрації. Участь у нараді під керівництвом заступника голови Чернігівської ОДА Дмитра Іванова взяли представники зацікавлених сторін та фахівці профільних структур.

На діяльність господарства скаржаться жителі села Количівка. Претензії стосуються законності використання ним земельних ділянок поряд із прибережною захисною смугою річки Угор, а також розорення та внесення агрохімікатів та пестицидів.

У ході позапланової перевірки, проведеної Держекоінспекцією в області, встановлено, що цільове призначення за видами угідь більшої частини орендованих ділянок змінено — сіножаті переведені в ріллю. Усі дії виконані в установленому законодавством порядку. Крім того, у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтуваннях щодо використання та охорони земель відсутні відомості про обмеження у їх використанні. 

Представники Іванівської громади впевнені, що такі зміни зроблені незаконно та без погоджень з власниками ділянок.

Зі свого боку, керівник фермерського господарства, яке, до речі, зареєстроване не на території Іванівської ТГ, порушень у діях не вбачає. Коментувати землевпорядні процедури не може, адже не є профільним фахівцем. Каже, що особисто скарг від громадян, які довірили йому свої земельні ділянки, теж не отримував. Водночас запевнив: якщо місцеві захочуть розірвати договори оренди, спротиву, а тим більше судових позовів, не буде. Всі дії були добровільними, такими ж і залишаться. Підприємець тільки нагадав, що таким чином люди залишаться без прибутку, із землею, за яку потрібно буде самостійно сплатити податок.

Підсумовуючи, Дмитро Іванов порадив фермеру знайти спільну мову і розумний компроміс із громадянами, з якими він співпрацює. 

Посадовець запевнив громаду у консультаційній підтримці з боку облдержадміністрації щодо процесу інвентаризації земельних ділянок під об’єктами водного фонду. 

Питання охорони та збереження прибережних захисних смуг і заплавних територій також залишається в полі зору ОДА. Дмитро Іванов нагадав, що для заборони та застосування певних обмежень при зміні цільового призначення земельних угідь, сіножатей, пасовищ, потрібні корективи у чинному законодавстві. ОДА свої пропозиції до центральних органів виконавчої влади направила ще минулого року.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації