24-01-2022 | 19:15
Вісім питань обговорили сьогодні на засіданні Ради тергромад області, в роботі якого взяли участь і голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко із заступниками.
Чимало часу приділили питанню безпеки. Зокрема говорили, як про оборонну складову, так і про цивільний захист населення.
Наразі в області здійснюється заходи з розгортання сил територіальної оборони. З цією метою використовується інфраструктура органів місцевого самоврядування та окремі об’єкти державної власності.
— Ситуація в області контрольована. Чернігівщина готова до необхідного реагування, — акцентував В’ячеслав Чаус — Підрозділи тероборони, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають бути єдиним цілим.
Зараз за власним бажанням до формувань терооборони долучилося близько чотирьохсот резервістів. У разі загострення ситуації їх кількість буде збільшена в десятки разів.
На жаль, на Чернігівщині почастішали випадки пожеж зі значним пошкодженням майна, а також людськими втратами. Необхідно ретельніше попрацювати щодо формування та забезпечення територіальних підрозділів пожежної охорони, які першими приходять на допомогу.
Зараз в області функціонує 81 підрозділ місцевої пожежної охорони. Однак, згідно із розрахунками Перспективної мережі, додатково необхідно створити ще 41. І це з урахуванням того, що в 26 громадах таких підрозділів немає зовсім.
Управління ДСНС готове підтримати новостворені підрозділи технікою. Держава ж направить додаткові кошти на впорядкування системи пожежної безпеки у бюджетних закладах. Щодо останнього — голови громад особливо бідкаються, адже майже скрізь ці системи застарілі.
На часі і посилення епідбезпеки. І мова не лише про covid, пильність до якого теж не варто втрачати. На засіданні Ради з доповіддю про поточний стан епідемічної ситуації з туберкульозом виступив в.о. генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб». Він презентував напрацювання громад та Центру у рамках ініціативи «Громада, вільна від туберкульозу» та закликав всі ТГ до співпраці.
Окрім того, В’ячеслав Чаус зазначив, що до ОДА надходить чимало звернень стосовно газових мереж та якості обслуговування людей. Він нагадав про ініціативу облдержадміністрації з повернення газових мереж у власність громад. Голови громад скаржилися, що у разі виникнення аварійних ситуацій, їм складно знайти спільну мову з ліцензіатом.
— У разі виникнення аварійних ситуацій, АТ «Чернігівгаз» має ліквідувати наслідки та забезпечити населенню якісне надавання послуги. Лише після цього треба приступати до з’ясування причин та винуватців, — наголосив голова ОДА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації