back

Дотримання карантинних обмежень — у пильному полі зору фахівців Держпродспоживслужби

17-01-2022 | 15:16

Вони спільно з представниками Нацполіції постійно інспектують заклади торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, установи громадського харчування та інші важливі об’єкти.

Так, за минулий тиждень, з 10 по 16 січня, по області провели 530 моніторингових та санітарно-епідеміологічних обстежень.

Серед проінспектованих  — 298 закладів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), 141 — непродовольчими, 44 установи громадського харчування та 47 інших об’єктів (закладів освіти, аптек, перукарень тощо).

Спеціалісти Держпродспоживслужби виявили 129 порушень, та надали стільки ж пропозицій з їх усунення, а у 19 випадках — звернулися до правоохоронних органів.

Складено 4 протоколи за ст. 44-3 КУпАП — «Порушення правил щодо карантину людей».

Нагадаємо, нині Чернігівська область перебуває у «жовтій зоні». Отже, для відвідування та роботи громадських закладів, ресторанів, спортцентрів, розважальних закладів, участі в масових заходах тощо потрібно принаймні одне щеплення проти COVID-19, чинний негативний тест чи сертифікат про одужання. Зараз «жовтий» COVID-сертифікат чинний лише 30 днів з моменту щеплення.

Підприємці повинні перевіряти у всіх відвідувачів COVID-сертифікати шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком «Дія». У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення — штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби
у Чернігівській області