back

«Імперія моди»: завдяки державним інвестиціям у Чернігові модернізовано навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну

17-01-2022 | 11:03

Відкритий 13 січня, цей сучасний навчальний підрозділ Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування сприятиме вдосконаленню процесу професійно-технічної освіти і підготовки виробничих кадрів області. Оскільки навчання в центрі проходить за новітніми технологіями, з використанням сучасного обладнання та комп’ютерного програмного забезпечення САПР «Julivi».

Держава виділила на реалізацію проєкту більше мільйона гривень. Також до фінансування долучилися Чернігівська ТГ та власне саме училище: залучено 350 та 100 тисяч відповідно.

Завдяки державним інвестиціям та коштам місцевих бюджетів за попередні 5 років в області було створено вже 6 таких центрів різного спрямування — як у Чернігові, так і у Ніжині, Прилуках та Сновську.

В «Імперії моди» – якісно новий рівень  підготовки кадрів. Тут можна опанувати актуальні для ринку праці професійні кваліфікації швачки, кравця, закрійника, технолога швейного виробництва. Завдяки програмі САПР «Julivi» процес проектування одягу відбувається повністю автоматично. Є можливість перевірити посадку виробу на 3D-манекені.

Смарт-панель, потужні комп’ютери та сучасне обладнання для вивчення предметів швейного профілю також сприятимуть підготовці висококваліфікованих кадрів та їх подальшому працевлаштуванню.

Побувала на відкритті центру генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік. Вона зазначила:

 - Професійна освіта змінюється колосальними темпами. Можливості та сучасна техніка цього модернізованого центру свідчать: якість освіти значно покращується.

Відвідали заклад перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький та представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Фото - Чернігівська обласна рада