back

Фахівці Чернігівської ОДА та відповідні служби вже працюють з тим, щоб допомогти громадам із ліквідацією надзвичайної ситуації

15-01-2022 | 08:07

У другій половини дня п’ятниці 14 січня та в ніч на 15 січня шквальний вітер по області пошкодив лінії електропередач, повністю або частково позривав дахи, повалив десятки дерев у всіх районах Чернігівської області. 

Так, буря пошкодила повітряні лінії електропостачання, відключено 63 ЛЕП 10 кВ, 873 трансформаторні підстанції. Загалом без електрики залишились 184 населені пункти (Чернігівський район – 110, Корюківський – 16, Ніжинський – 25, Новгород-Сіверський – 20, Прилуцький - 13).

Тривають аварійно-відновлювані роботи силами АТ «Чернігівобленерго», працюють 48 бригад.

У селищі Сосниця, зокрема, через шквальний вітер зруйновано покрівлю дитячого садка «Сонечко».

Для допомоги громаді сьогодні, 15 січня, на місці надзвичайної події вже працюють перший заступник голови Чернігівській ОДА Костянтин Мегем із командою фахівців. Наразі визначаються обсяги збитків та оптимальний варіант відновлення покрівлі.

 

Постраждала і школа у Лосинівці, де вітер зірвав дах спортзалу. За дорученням керівництва ОДА у Лосинівку виїхали представники Ніжинської РДА для оцінки збитків та допомоги.

Фахівці Департаменту цивільного захисту Чернігівської ОДА опрацьовують варіанти виділення постраждалим від стихії громадами коштів та будівельних матеріалів за рахунок регіонального матеріального резерву.

Також шквальний вітер за останню добу створив проблеми на автошляхах області. За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, протягом останніх годин із проїзних частин прибрано 32 стовбури дерев із доріг державного значення.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації