back

Бустерну дозу вакцини від Covid-19 отримала майже тисяча жителів Чернігівщини

14-01-2022 | 15:15

Лави вакцинованих бустерною дозою сьогодні поповнила заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк. Вона щепилася у Чернігівській районній лікарні, де і провела брифінг для місцевих ЗМІ.

— Як тільки в Україні дозволили всім охочим щепитися третьою дозою, я без вагань одразу ж вирішила вакцинуватися, попередньо порадившись зі своїм лікарем, — поділилася Жанна Шерстюк.

Вона повідомила, що в області станом на сьогодні повний курс щеплення (2 дози) отримали 371 449 осіб, з них 33 особи мають додаткову вакцинацію та 927 – бустерну.

Зараз з бажанням щепитися третьою дозою до нас приходять багато медичних працівників, бо вони, як то кажуть, працюють «на передовій» і хочуть всіма можливими засобами убезпечити себе від коронавірусу. Також багато людей приходить з-поміж тих, хто сам хворів чи хтось з їхніх близьких чи знайомих перенесли Covid-19 у тяжкій формі, — сказала сімейна лікарка Чернігівської ЦРЛ Оксана Логвінчук.

Під час спілкування з журналістами Жанна Шерстюк наголосила, що хоча кількість захворілих на Covid поступово знижується, проте не слід втрачати пильність. Необхідно пройти повний курс вакцинації, а якщо дозволяють терміни — отримати бустерну дозу. Нагадаємо, що оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть препаратам Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech (незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина!). Тим же, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, лікарі для третьої дози рекомендують обрати вакцину Pfizer.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації