back

Чернігівщина і Велика Британія: на часі — посилення партнерських відносин

14-01-2022 | 14:19

У Чернігівській області з робочим візитом 13 січня перебувала Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс. У фокусі уваги — безпекове питання та подальша співпраця в економічній і соціальній сферах. Саме на цих аспектах наголошувалося під час зустрічі з головою Чернігівської облдержадміністрації В’ячеславом Чаусом.

— Упевнений, що конструктивний діалог сприятиме поглибленню партнерських відносин. До того ж досвід співпраці вже маємо. Лише минулого року експорт товарів з Чернігівщини до Великої Британії збільшився у понад два рази та становив 22 мільйони доларів США. Крім того, Велика Британія є наймасштабнішим іноземним інвестором Чернігівщини, — підкреслив В’ячеслав Чаус.

Так, Велика Британія купує у нас переважно харчову продукцію, зокрема зернові, крупи, пластівці. Водночас майже половина послуг, що імпортуються в область, надходить саме з Великої Британії.

Щодо британських інвестицій — їх найбільше вкладено в підприємство ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки».

Маємо приклад ефективної співпраці і в соціальній сфері. Завдяки сприянню численних британських благодійних організацій у Чернігові вже понад 25 років функціонує унікальний центр медико-соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю «Відродження».

Детальніше обговорити розвиток саме економічних стосунків Мелінда Сіммонс планує вже під час наступного візиту. Наразі ж увага пані Посла була зосереджена на темі безпеки та охорони здоров'я:

— Це мій другий візит до Чернігова. Вперше була тут як туристка. Одна з цілей мого робочого візиту — вивчити потреби області, зокрема прикордоння.

Після зустріч в облдержадміністрації Мелінда Сіммонс у супроводі заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк ознайомилася з матеріально-технічною базою Чернігівської обласної лікарні. Пані Посол оглянула хірургічні та параклінічні відділення, в тому числі й приймально-діагностичне та ЛОР-відділення, реконструйовані в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Мелінда Сіммонс високо оцінила рівень оснащення лікарні та підготовку медичних фахівців.
У програмі перебування — зустріч з військовими Оперативного командування «Північ» та прикордонниками в пунктах пропуску Чернігівської області.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації