back

На Чернігівщині очікуються різкі перепади температури та ожеледиця

13-01-2022 | 14:23

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає водіїв про погіршення погодних умов. Очікується різкий перепад температури з майже -20 морозу уночі 13 січня до 0 градусів 14 січня. Вдень – вітер та незначний сніг. На вихідні синоптики прогнозують коливання температури між слабким мінусом та плюсом. Часом сніг та дощ. Такі погодні умови можуть спричинити утворення ожеледиці на дорогах.

Служба автодоріг у Чернігівській області закликає водіїв завжди враховувати погодні умови при плануванні поїздок та раціонально оцінювати ситуацію.

На зимовій дорозі необхідно бути особливо уважним! Обирати безпечну швидкість та маневри відповідно до погодних умов, адже гальмівний шлях на промерзлому та мокрому покритті є довшим. Тримати дистанцію з іншими транспортними засобами. Не допускати різкого гальмування. Особливо обережно слід проїжджати мости та естакади.

Автівки мають бути перевзуті у зимову гуму з нормальними протекторами.

Водіям вантажівок слід мати ланцюги протиковзання, обов'язково використовувати їх на ділянках з крутим підйомом та спуском.

Для відстою транспорту під час погіршення погодних умов на дорогах області визначені спеціальні майданчики. Їх перелік за посиланням.

У зимовий період дорожнє господарство області перебуває у режимі цілодобового чергування. За необхідності проводяться роботи з обробки покриття протиожеледними матеріалами. У першу чергу техніка виїжджає на дороги з найбільшою завантаженістю. Це міжнародні, національні та регіональні, далі - територіального значення. При погіршенні погодних умов, потрібен час, аби всюди доїхала техніка, а після обробки покриття – спрацювала протиожеледна суміш.

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації на дорогах загального користування державного значення та надання інформації про стан проїзду діє цілодобова гаряча лінія: (0462) 661-893, 941-141 (зі стаціонарного) та (095) 271-43-74 (з мобільного).

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області